6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Календар

31 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 29-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Севастіана і дружини його: Никострата (скарбника), жінки його Зої КасторіяТранквілліна пресвітера та синів його Маркеліна і Марка, дияконів, Клавдія, начальника над в’язницями, сина його Симфоріана, брата ВікторинаТивуртія і Кастула (бл. 287 або 304).

Свт. Модеста, архієп. Єрусалимського (633-634). Прп. Флора, єп. Амійського (VII). Прп. Михаїла спов (бл. 845). Прп. Даниїла Пустельника (2-а пол. XV ст.) (Рум.). Прп. Севастіана Сохотського, Пошехонського (бл. 1500). Прославлення прав. Симеона Верхотурського (1694).

Мч. Віктора (1936). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Фадея, архієпископа Тверського (1937). Сщмчч. Миколая, архієп. Великоустюзького, Ілії  , ІоаннаВолодимира і Миколая пресвітерів (1937). Сщмч. Сергія диякона і мц. Віри (1942).

Євангельські Читання

Євр., 310 зач., IV, 1-13. Мк., 43 зач., X, 2-12 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучає!” Цими словами Господь утверджує нерозривність шлюбу; тільки один законний привід для розлучення вказаний – невірність подружжя: але як бути, якщо відкриється що-небудь подібне? Потерпи.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У нас є загальна заповідь – один одного тяготи носить; тим охочіше повинні виконувати її взаємно один до одного такі близькі люди, як подружжя. Небажання потерпіти роздуває неприємності та дрібниці нагромаджують у стіну, яка роз’єднує.

 

На що розум даний? Згладжувати життєвий шлях. Розсудливість розведе протилежності, які трапляються. Не розводяться вони від нестатку розсудливості життєвої, а більше від небажання обдумати хорошенько стан справ, а ще більше від того, що немає у життя іншої цілі, окрім солоду.

 

Чим більш вульгарними стають цілі життя, тим більше частішають розлучення – з одного боку, а з іншого – беззаконне тимчасове співжиття. Джерело ж цього зла у матеріалістичному погляді на світ та життя.

Вас може зацікавити

7 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний