6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

3 червня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 7 після Пасхи.Троїцька батьківська субота. Поминання спочилих. Посту немає.
Володимирської (Києво-Вишгородської) ікони Божої Матері. Рівноапп. царя Константина (337) і матері його цариці Єлени (327). Блгв. кн. Константина (Ярослава) (1129) і чад його Михаїла і Феодора, Муромських чудотворців. Прп. Кассіана грека, Углицького чудотворця (1504). Знайдення мощей блж. Андрія Симбірського (1998). Собор Карельських святих. Собор Симбірських святих. Собор Уфимських святих. Шановані списки з Володимирської ікони Божої Матері: Псково-Печерська «Розчулення» (1524), Заоникіївська (1588), Красногірська або Чорногірська (1603), Оранська (1634).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 28:1-31 (зач. 51).; За упокій: 1Сол. 4:13-17 (зач. 270). Єв.: Ін. 21:15-25 (зач. 67).; За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29).

Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожне в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

У яких випадках потрібно соборуватися

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець про те, як діти повинні любити батьків після створення власної сім’ї

Редактор Головний

У Волинській єпархії звершили чин відспівування чотирьох загиблих воїнів

Редактор Головний