23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Календар

29 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я Великого посту. Глас 1.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Савина (287). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Папи (305-311).

Ап. Аристовула, єп. Вританійського (Британського) (I). Сщмч. Олександра, папи Римського (119). Мч. Юліана Аназарвського (IV). Свт. Серапіона, архієп. Новгородського (1516). Сщмчч. Трофима і Фала, пресвітерів Лаодікійський (бл. 300)

Читання

На 6-му часі: Іс. VIII, 13 – IX, 7. На веч.: Бут. VI, 9-22. Притч. VIII, 1-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СТРАХ ГОСПОДНІЙ ЛИХЕ ВСЕ НЕНАВИДІТИ” (ПРИТ. 8, 13; А ЯКЩО НЕНАВИДИТЬ, ТО ПРОГАНЯЄ ЙОГО; ЯКЩО ПРОЖЕНЕ, ТО ДУША СТАНЕ ЧИСТОЮ ВІД НЬОГО І ЯВИТЬСЯ ТОМУ ПРАВИМ ПЕРЕД ГОСПОДОМ. А ЦЕ І Є ВСЕ, ЧОГО ТЕПЕР З ТАКИМ СТАРАННЯМ ШУКАЄМО. ВИХОДИТЬ, ВІДНОВИ У СЕБЕ СТРАХ БОЖИЙ ТА ПРИТРИМУЙСЯ ЙОГО, І БУДЕШ ВОЛОДІТИ НАЙБІЛЬШ МОГУЧИМ ЗАСОБОМ ДО НЬОГО, І БУДЕШ ВОЛОДІТИ НАЙМОГУЧІШИМ ЗАСОБОМ ДО САМОЗЦІЛЕННЯ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийСТРАХ ГОСПОДНІЙ НЕ ДОЗВОЛИТЬ ТОБІ ЗГРІШИТИ, І ВІН ЖЕ ЗМУСИТЬ ТЕБЕ РОБИТИ ВСЕ ДОБРЕ У ВСЯКОМУ ДЛЯ ТОГО ВИПАДКУ. І БУДЕ У ТЕБЕ ВИКОНУВАТИСЯ ЗАПОВІДЬ: “УХИЛИСЯ ВІД ЗЛА ТА РОБИ ДОБРО” (ПС. 33, 15), ЯКУ ДАЄ ПРОРОК ТИМ, ХТО ШУКАЄ ІСТИННОГО ЖИТТЯ.

 

ЯК ДІЙТИ ДО СТРАХУ БОЖОГО? ШУКАЙ ТА ЗНАЙДЕШ. ТУТ НЕ МОЖНА СКАЗАТИ: ТЕ І ТЕ ЗРОБИ; СТРАХ БОЖИЙ Є ДУХОВНИМ ПОЧУТТЯМ, ЯКЕ СОКРОВЕННО ЗАРОДЖУЄТЬСЯ У СЕРЦІ ВІД ЙОГО ЗВЕРНЕННЯ ДО ГОСПОДА.

 

РОЗДУМИ ДОПОМАГАЮТЬ, ДОПОМАГАЄ І ЗОСЕРЕДЖЕННЯ СЕБЕ НА ЦЬОМУ ПОЧУТТІ; АЛЕ СПРАВОЮ ВОНО ДАЄТЬСЯ ВІД ГОСПОДА. ШУКАЙ ЙОГО ЯК РАДУ, І ДАНИЙ ТОБІ ВІН БУДЕ. І КОЛИ БУДЕ ДАНИЙ, ТОДІ ТІЛЬКИ СЛУХАЙСЯ ЙОГО БЕЗЗАПЕРЕЧНО: ВІН ВИПРАВИТЬ УСІ ТВОЇ НЕПРАВДИ.

Вас може зацікавити

27 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний