21.1 C
Lutsk
Понеділок, 5 Червень, 2023
Всі новини Календар

28 листопада 2021 року – календар з повчанням

Неділя 23-я після П’ятидесятниці. Глас 6.
Початок  Різдвяного посту.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників та сповідників ГуріяСамона (299-306) Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомі Авива (322). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Паїсія Величковського (1794).

Мч. Димитрія (бл. 307). Мчч. ЄлпідіяМаркелла і Євстохія (IV).

Сщмчч. Миколая і Петра пресвітерів, Григорія і Никити дияконів (1937).

Куп’ятицької ікони Божої Матері (1180).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Єф., 220 зач., II, 4-10. Лк., 53 зач., X, 25-37. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 64 зач., XII, 8-12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ТОМУ, ХТО ПИТАВ, ЯК СПАСТИСЯ, ГОСПОДЬ ЗІ СВОЄЇ СТОРОНИ ЗАПИТАВ: “У ЗАКОНІ ЩО НАПИСАНО? ЯК ЧИТАЄШ?” ЦИМ ВІН ПОКАЗАВ, ЩО ЗА ВИРІШЕННЯМ ВСІХ НЕПОРОЗУМІНЬ ТРЕБА ЗВЕРТАТИСЯ ДО СЛОВА БОЖОГО.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

А ЩОБ І САМИХ НЕПОРОЗУМІНЬ НЕ БУЛО, КРАЩЕ ВСЬОГО ЗАВЖДИ ЧИТАТИ БОЖЕСТВЕННЕ ПИСАННЯ З УВАГОЮ, РОЗДУМАМИ, СПІВЧУТЛИВО, ІЗ ЗІСТАВЛЕННЯМ ДО СВОГО ЖИТТЯ ТА ВИКОНАННЯМ ТОГО, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ДУМОК – В ДУМКАХ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ ПОЧУТТІВ – У ПОЧУТТЯХ ТА РОЗТАШУВАННЯх, ЩО СТОСУЮТЬСЯ СПРАВ – У СПРАВАХ.

 

ТОЙ, ХТО СЛУХАЄ СЛОВО БОЖЕ, ЗБИРАЄ СВІТЛІ ПОНЯТТЯ ПРО ВСЕ, ЩО У НЬОГО, І ЩО БЛИЗЬКО І ЩО ВИЩЕ ЙОГО: З’ЯСОВУЄ СВОЄ ЗОБОВ’ЯЗАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ, І СВЯТІ ПРАВИЛА, ЯК ДОРОГОЦІННИЙ БІСЕР, НАНИЗУЄ НА НИТКУ СОВІСТІ, ЯКА ПОТІМ ТОЧНО ВКАЗУЄ, ЯК КОЛИ ВЧИНИТИ, ЩОБ БУЛО УГОДНО ГОСПОДУ, ПРИБОРКУЄ ПРИСТРАСТІ, НА ЯКІ ЧИТАННЯ СЛОВА БОЖОГО ДІЄ ЗАВЖДИ ЗАСПОКІЙЛИВО.

 

ЯКА БИ НЕ ХВИЛЮВАЛА ТЕБЕ ПРИСТРАСТЬ, ПОЧНИ ЧИТАТИ СЛОВО БОЖЕ І ВОНА БУДЕ СТАВАТИ ВСЕ ТИХІШОЮ І ТИХІШОЮ, А В КІНЦІ І ЗОВСІМ ВГАМУЄТЬСЯ. БАГАТИЙ ВЕДЕННЯМ СЛОВА БОЖОГО МАЄ НАД СОБОЮ СТОВП ХМАРНИЙ, ЯКИЙ КЕРУВАВ ІЗРАЇЛЬТЯНАМИ У ПУСТЕЛІ.

Вас може зацікавити

10 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієреї єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди 425-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони

Редактор Головний

23 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний