4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

28 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 2 Великого посту. Великий піст.

Мч. Агапія і з ним семи мучеників: Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв (303). Сщмч. Олександра, ієрея в Сіді (270–275). Мч. Никандра (близько 302). Сщмч. Олексія Виноградова пресвітера (1938). Сщмч. Михаїла Богословського пресвітера (1940). Знайдення мощей прп. Варсонофія Херсонського, сповідника (2007).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На 6-му часі: – Іс. 6:1-12. На вечірні: – Бут. 5:1-24; Притч. 6:3-20

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не дай сну своїм очам, і дрімання повікам своїм, рятуйся, як серна, з руки, і як птах із руки птахолова!” (Притч. 6:4-5). Це правило має взяти собі за настанову кожен, хто поклав тепер у серці своєму перед лицем Господа жити вже за заповідями Його. І він не повинен давати сну очам, – не цим зовнішнім, а внутрішнім очам розуму, щоб вони пильно дивилися в серце і вірно помічали все, що відбувається там, і тим давали можливість ревнителеві дізнаватися про ворожі підступи і уникнути небезпеки від них. Серце стало тепер поприщем боротьби з ворогом. Туди він безперестанку сіє своє, що відбивається в думках, які, однак, не завжди грубо погані, але здебільшого прикриті удаваною добротою і правотою.

 

Ланцюг усіх думок – наче хитросплетена сітка! Той, хто пустився слідом за ними без уваги, не мине обплутування, а отже, небезпеки падіння. Ось чому, брате, тримай око розуму твого гострозорим, за допомогою суворої уваги до всього, що відбувається в тобі і біля тебе. Помічай, що пропонує тобі невідступний радник твій з іншого боку, і розбирай, для чого воно пропонується тобі, куди поведе, і ніколи не потрапиш у тенета його.

 

Не забудь тільки, що увага сама по собі не буває в силі; але коли стоїть у співдружності з тверезістю, бадьорістю і безперестанною до Господа молитвою. Поєднай усе це – і будеш невловний.

Вас може зацікавити

10 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні масляної в кафедральному соборі провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Редактор Головний