17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Календар

27 липня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Совершается служба на шестьАп. від 70-ти Акили (I).

Мч. Іуста (I). Прп. Онисима чудотворця (бл. 284-305). Прп. Єлія монаха, Єгипетського (IV). Прп. Стефана Махрицького (1406). Прп. Никодима Святогорця (1809). Мч. Іоанна Мервського.

Сщмч. Константина пресвітера (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1933).

Євангельські Читання

1 Кор., 142 зач., IX, 13-18. Мф., 65 зач., XVI, 1-6 – за понеділок і за вівторок (під зачало): 1 Кор., 144 зач., X, 5-12. Мф., 66 зач., XVI, 6-12. Мчч.: 1 Кор., 154 зач. (від полу́), XIII, 11 – XIV, 5. Лк., 51 зач. (від полу́), X, 19-21 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ФАРИСЕЇ ТА САДУКЕЇ ПРОСИЛИ ГОСПОДА ПОКАЗАТИ ЇМ ЗНАМЕННЯ; А ТОГО І НЕ БАЧИЛИ, ЩО ЗНАМЕННЯ У НИХ БУЛО ПЕРЕД ОЧИМА.

ГОСПОДЬ САМ БУВ ЗНАМЕННЯМ; ЙОГО ВЧЕННЯ І СПРАВИ ЯСНО ПОКАЗУВАЛИ, ХТО ВІН; ІНШИХ ДОКАЗІВ І НЕ ПОТРІБНО БУЛО.Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“СПРАВИ, ЯКІ ТВОРЮ Я…, ВОНИ ГОВОРЯТЬ ПРО МЕНЕ” (ІН. 10, 25), ГОВОРИВ ВІН ІУДЕЯМ. ЛИЦЕ НЕБА, СОРОМИВ ЇХ ГОСПОДЬ, РОЗРІЗНИТИ ВМІЄТЕ, А ЗНАМЕННЯ ЧАСУ НЕ МОЖЕТЕ.

ЧОМУ З НИМИ ТАКЕ СТАЛОСЯ?

ВОНИ ЖИЛИ ЗОВНІШНІЙ ЖИТТЯМ, А В СЕРЕДИНУ СЕБЕ НЕ ВНИКАЛИ. БЕЗ ЗІБРАНОСТІ, БЕЗ УВАГИ І САМОЗАГЛИБЛЕННЯ СПРАВ БОЖИХ НЕ ПОМІТИТИ, ЗРОЗУМІТИ ЇХ НЕ МОЖНА. ТЕЖ САМЕ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ І ДОСІ.

ХРИСТИЯНСТВО У ВСІХ ПЕРЕД ОЧИМА, ЯК ІСТИННЕ ЗНАМЕННЯ БОЖЕ, І ТІ, ХТО ДИВИТЬСЯ НА НЬОГО, НЕ БАЧАТЬ ТОГО, ВАГАЮТЬСЯ У ВІРІ І ВІДСТУПАЮТЬ. ОЧІ ЇХ ВТРАЧАЮТЬ ЗДАТНІСТЬ БАЧИМИ НА НЬОМУ ШТАМП БОЖЕСТВЕННОСТІ, І ВОНИ ГОТОВІ ПРОСИТИ ОСОБЛИВИХ ЗНАМЕНЬ З НЕБА, ПОДІБНО ІУДЕЯМ.

АЛЕ ЗНАМЕННЯ НЕ ДАЄТЬСЯ І НЕ ДАСТЬСЯ ТОМУ, ЩО ТІ, ХТО ШУКАЄ, ТІЛЬКИ СПОКУШАЛИСЯ, А НЕ ТОМУ, ЩОБИ ІТИ ШЛЯХОМ ХРИСТОВИМ.

ТИ ТІЛЬКИ ВСТАНЬ НА ЦЕЙ ШЛЯХ, І ВЖЕ З ПЕРШОГО КРОКУ ПОБАЧИШ, ЩО ВІН БОЖЕСТВЕНИЙ, ВЕДЕ ДО БОГА І БОГА ДО ТЕБЕ НАБЛИЖАЄ.

ІУДЕЯМ ГОСПОДЬ СКАЗАВ: “ЗНАМЕННЯ НЕ ДАСТЬСЯ… ТОЛЬКИ ЗНАМЕННЯ ІОНИ ПРОРОКА”. І ТЕПЕРІШНІХ НЕВІРНИХ ПЕРЕДБАЧИВ ГОСПОДЬ, І ЇМ ПІДГОТУВАВ ВІДПОВІДЬ: “З’ЯВИТЬСЯ ЗНАМЕННЯ СИНА ЛЮДСЬКОГО НА НЕБІ; І ТОДІ ЗАГОЛОСЯТЬ ВСІ ЗЕМНІ ПЛЕМЕНА…”
“ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЗАКВАСКИ ФАРИСЕЙСЬКОЇ ТА САДДУКЕЙСЬКОЇ”, – СКАЗАВ ГОСПОДЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

САДДУКЕЇ – ЦЕ ЗРАЗОК БЕЗПЕЧНОСТІ; ФАРИСЕЇ Є ТИМИ ЛЮДЬМИ, ЯКІ “НОСЯТЬ” ОБЛИЧЧЯ РЕВНИТЕЛІВ. ТІ НІЧОГО НЕ РОБЛЯТЬ, А ЦІ НІБИТО І ХЛОПОЧУТЬ, АЛЕ НІЧОГО У НИХ НЕ ВИХОДИТЬ.

У НАС НА НИХ СХОЖІ ЛЮДИ, ЯКІ ЗАХОПЛЮЮТЬ ІДЕЯМИ ГУМАННОСТІ. ПОСЛУХАТИ ЇХ,ТО ТІЛЬКИ І РОЗМОВ ПРО БЛАГО НАРОДУ, А НАРОДУ НІЯКОГО БЛАГА ВІД ЦЬОГО ТАК І НЕ СТАЄ БІЛЬШЕ, БО ТІЛЬКИ ГОВОРЯТЬ, А НЕ РОБЛЯТЬ. У НИХ ГУМАННІСТЬ УДАВАНА, ТІЛЬКИ З ВИГЛЯДУ ПОКАЗУЮТЬ, ЩО МАЮТЬ ЇЇ, А НАСПРАВДІ Ж ЦЕ ЕГОЇСТИ.

МАЙЖЕ ВСІ АКТОРИ; ОДНІ ПЕРЕД ІНШИМИ КРАСУЮТЬСЯ, ЯК РЕВНИТЕЛІ БЛАГА І ОСОБЛИВО ОСВІТИ, І ВСІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДУЖЕ ЗАДОВОЛЕНИМИ, КОЛИ ВСТИГАЮТЬ ДОВЕСТИ СЛОВОМ, ЩО ВОНИ САМЕ ТАКІ.

ВІД ТОГО У НАС, НАСКІЛЬКИ ШВИДКО З’ЯВИТЬСЯ ЯКЕ-НЕБУДЬ ДОБРЕ ПОЧИНАННЯ – ЧУТКИ ПІДУТЬ ПОВСЮДУ, І СПРАВА ВСЕ-ТАКИ НЕ ВИГОРИТЬ. ЖЕРТВ ВІД НИХ НЕ ЧЕКАЙ, ЇМ І ДІЛА ДО ІНШИХ НЕМАЄ НІЯКОГО, АБИ ЛИШЕ ЇХ СПРАВИ БУЛИ В ПОРЯДКУ.

АЛЕ БУВАЄ ТАК, ЩО, НЕ ЛАМАЮЧИ ГОЛОВИ НАД ПЛАНАМИ ДОПОМОГИ ІНШИМ, ВОНИ ЖЕРТВУЮТЬ, АБИ ЛИШЕ ВІДБУТИСЯ. ТЕ Й ІНШЕ ЗАСУДИВ ГОСПОДЬ, А ВЕЛІВ НАМ ПЕРЕЙНЯТИСЯ ЩИРОЮ ЛЮБОВ’Ю ОДИН ДО ОДНОГО, ЯКА НЕ ЛЮБИТЬ ПРОСТО ВИДІЛЯТИСЯ.

Вас може зацікавити

10 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

15 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний