19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

27 квітня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 2 після Пасхи. Посту немає.
Свт. Мартина спов., папи Римського (655). Мч. Ардаліона (305–311). Мчч. 1000 Персидських і Азата скопця (близько 341). Мчч. Антонія, Іоанна та Євстафія Литовських (1347). Св. Олександра Орлова спов., пресвітера (1941). Віленської та Віленської-Остробрамської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 4:23-31 (зач. 12). Єв.: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29).

Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожне в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній пояснив духовне значення першої заповіді Господньої

Редактор Головний

10 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чи можна ходити на літургію по суботах замість неділі?

Редактор Головний