9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

24 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
День пісний.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВмч. Мини  (304). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Віктора і мц. Стефаниди  (II). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Вікентія (304). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феодора Студита, спов. (826). Совершается служба на шестьБлж. Максима, Христа ради юродивого, Московського чудотворця (1434).

Мч. Стефана Дечанського (бл. 1336) (Серб.). Прп. Мартирія Зеленецького (1603).

Сщмч. Євгенія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

1 Сол., 264 зач., II, 1-8. Лк., 69 зач., XII, 48-59. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 38 зач., X, 32-33, 37-38; XIX, 27-30. Прп.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЧИ ДУМАЄТЕ ВИ, ЩО Я ПРИЙШОВ ДАТИ МИР ЗЕМЛІ? НІ, КАЖУ ВАМ, АЛЕ РОЗДІЛЕННЯ; БО ВІДНИНІ П’ЯТЕРО В ОДНОМУ ДОМІ СТАНУТЬ РОЗДІЛЯТИСЯ, ТРОЄ ПРОТИ ДВОХ, І ДВОЄ ПРОТИ ТРЬОХ: ОТЕЦЬ БУДЕ ПРОТИ СИНА, І СИН ПРОТИ ОТЦЯ; МАТИ ПРОТИ ДОЧКИ, І ДОЧКА ПРОТИ МАТЕРІ; СВЕКРУХА ПРОТИ НЕВІСТКИ СВОЄЇ, І НЕВІСТКА ПРОТИ СВЕКРУХИ СВОЄЇ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЩО ЗА ПРИЧИНА? ВІРУЮЧІ У ГОСПОДА НАПОВНЮЮТЬСЯ ЗОВСІМ ІНШИХ ДУХОМ, ПРОТИЛЕЖНИМ ТОМУ, ЯКИЙ ВЛАДАРЮВАВ У ЛЮДЯХ ДО ЙОГО ПРИШЕСТЯ, ТОМУ ВОНИ І НЕ ВЖИВАЮТЬСЯ РАЗОМ. ЯЗИЧНИЙ СВІТ ЖИВ ВИКЛЮЧНО ЗАДЛЯ ЖИТТЄВИХ ТА ЗЕМНИХ ІНТЕРЕСІВ.

 

ІУДЕЇ ХОЧ І МАЛИ УКАЗАННЯ НА ВИЩІ БЛАГА, АЛЕ ДО КІНЦЯ СХИЛИЛИСЯ НА ШЛЯХ ЯЗИЧНИКІВ. ГОСПОДЬ, ПРИЙШОВШИ У СВІТ, ВКАЗАВ ЛЮДЯМ ІНШІ СКАРБИ, ПОЗА СІМ’ЄЮ, ПОЗА СУСПІЛЬСТВОМ, І ПРОБУДИВ ІНШІ ПРАГНЕННЯ.  ТІ, ХТО ПРИЙМАВ ЙОГО ВЧЕННЯ, ВІДПОВІДНО ВЛАШТОВУВАЛИ ОБРАЗ ЖИТТЯ НЕ ТАК, ЯК РАНІШЕ, ВІД ТОГО І ПІДДАВАЛИСЯ НЕПРИЯЗНІ, УТИСНЕННЯМ, ГОНІННЯМ. ОСЬ І РОЗДІЛЕННЯ.

 

АПОСТОЛ ПАВЛО ПОТІМ СКАЗАВ, ЩО ВСІ, “ХТО БАЖАТИМУТЬ ЖИТИ БЛАГОЧЕСТИВО У ХРИСТІ ІСУСІ, ПІДДАВАТИМУТЬСЯ ГОНІННЯМ” (2 ТИМ. 3, 12). ТАК І БУЛО, І ТАК Є.

 

КОЛИ У СУСПІЛЬСТВІ ПОЧНУТЬ ПЕРЕВАЖАТИ ЖИТТЄВІ ТА ЗЕМНІ ІНТЕРЕСИ, ТОДІ ВОНО НЕ ПРИХИЛЬНО ДИВИТЬСЯ НА ТИХ, ХТО ВИЯВЛЯЄ ІНШЕ НЕЗЕМНІ ШУКАННЯ; ВОНО НАВІТЬ ЗРОЗУМІТИ НЕ МОЖЕ, ЯК МОЖНА ЦІКАВИТИСЯ ТАКИМИ РЕЧАМИ, І ЛЮДЕЙ, ЯКІ Є ПРЕДСТАВНИКАМИ СПОСОБУ ЖИТТЯ НЕСХОЖОГО НА ЇХ ЖИТТЯ, ВОНИ ТЕРПІТИ НЕ МОЖУТЬ. ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І НИНІ НА ВЛАСНИХ ОЧАХ УСІХ. ЧИ НЕ ЗНАМЕННЯ ЦЕ ЧАСУ?…

Вас може зацікавити

Що робити, коли ти дратуєшся та злишся? – порада прп. Никона Оптинського

Редактор Головний

7 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний