13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

22 серпня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 9-та після П’ятидесятниці. Глас 8.
Успенський піст.

Апостола Матфія (бл. 63). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Соловецьких святих.

Прп. Псоя Єгипетского (IV). Мчч. ЮліанаМаркіана, Іоанна, Якова, ОлексіяДимитріяФотіяПетраЛеонтіяМарії  патрикії, протоспафарія Григорія і двох юнаків, за ікону Христа пострадавших (730). Мч. Антонія Александрійського. Свт. Філарета, архієп. Чернігівського (1866).

Прмц. Маргарити (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 9-е, Ін., 65 зач., XX, 19-31. Літ. – 1 Кор., 128 зач., III, 9-17. Мф., 59 зач., XIV, 22-34. Ап.: Діян., 2 зач., I, 12-17, 21-26. Лк., 40 зач., IX, 1-6.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ МИ ЧУЄМО СЬОГОДНІ У ХРАМАХ, Є РОЗПОВІДЬ ПРО ТЕ, ЯК СВ. АПОСТОЛ ПЕТРО, З ДОЗВОЛУ ГОСПОДНЬОГО , СХОДИТЬ З ЧОВНА ТА ЙДЕ ПО ВОДІ, ПОТІМ ПОСТУПАЄТЬСЯ РУХУ СТРАХУ І ПОЧИНАЄ ТОНУТИ.

 

ТЕ, ЩО ВІН ЗВАЖИВСЯ НА ТАКУ НЕЗВИЧНУ СПРАВУ, ПОКЛАДАЮЧИСЬ НА ГОСПОДА, НЕ СТАНОВИТЬ СОБОЮ НІЧОГО ТОГО, ЧОМУ МИ МОЖЕМО ВИСЛОВИТИ ДОКІР, ТОМУ ЩО ПО-ІНШОМУ СПАСИТЕЛЬ ПРОСТО Б НЕ ДАВ ЙОМУ ДОЗВОЛУ; ПІД ДОКІР ПОПАДАЄ ТЕ, ЩО ВІН НЕ ВИТРИМАВ ПЕРШОГО НАСТРОЮ ДУШІ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЙОГО НАПОВНИЛО ВСЕЦІЛЕ ПОКЛАДАННЯ НА ГОСПОДА, ЩО ВІН ВСЕ МОЖЕ, І ЦЕ ДАЛО ЙОМУ ВІДВАГУ ПРОТИСТОЯТИ ХВИЛЯМ.

 

ЗРОБЛЕНО УЖЕ КІЛЬКА КРОКІВ ЦИМ ШЛЯХОМ: НАЛЕЖАЛО ЛИШЕ МІЦНІШИМ СТАТИ У СПОДІВАННІ НА ГОСПОДА, ЯКИЙ ПОБЛИЗУ, І НА ДОСВІД ХОДІННЯ ЙОГО СИЛОЮ, А ВІН ВІДДАВСЯ ЛЮДСЬКИМ ДУМКАМИ: “СИЛЬНИЙ ВІТЕР, ВЕЛИКІ ХВИЛІ, ВОДА НЕ ТВЕРДА”; ЦЕ І ПОХИТНУЛО ТА ПОСЛАБИЛО У НЬОМУ МІЦНІСТЬ ВІРИ ТА НАДІЇ.

 

ВІДІРВАВСЯ ВІН З ЦІЄЇ ПРИЧИНИ ВІД РУКИ ГОСПОДА І, ЗАЛИШИВШИСЬ ВІДДАНИМ ДІЇ ЗАКОНІВ ПРИРОДИ, ПОЧАВ ТОНУТИ. ГОСПОДЬ ДОРІКНУВ ЙОМУ: “МАЛОВІРНИЙ” ЧОМУ ТИ ЗАСУМНІВАВСЯ?”, ПОКАЗУЮЧИ, ЩО У ЦЬОМУ ВСЯ ПРИЧИНА БІДИ.

 

ЦЕ УРОК ВСІМ, ХТО РОБИТЬ ЩО-НЕБУДЬ, ВЕЛИКЕ ЧИ МАЛЕ, НА ДОГОДЖАННЯ ГОСПОДУ! ЗБЕРІГАТИ ПЕРШИЙ ЛАД ВІРИ ТА НАДІЇ, ВІД ЯКИХ НАРОДЖУЄТЬСЯ ВЕЛИКА ЧЕСНОТА – ТЕРПІННЯ У ДОБРОДІЯННЯХ, ЩО Є ОСНОВОЮ БОГОУГОДНОГО ЖИТТЯ.

 

ПОКИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ЦЕЙ УСТРІЙ, ДО ТИХ ПІР НАСНАГА У ПРАЦІ В РОЗПОЧАТОМУ ШЛЯХУ НЕ ВІДХОДИТЬ, А ПЕРЕШКОДИ, ЯКИМИ БИ ВЕЛИКИМИ ВОНИ НЕ БУЛО, НЕ ПОМІЧАЮТЬСЯ.

 

КОЛИ ЖЕ ВОНИ СЛАБНУТЬ, ТОДІ НАПОВНЮЮТЬ ДУШУ ДУМКИ ПРО ЛЮДСЬКІ СПОСОБИ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ ТА ВЕДЕННЯ РОЗПОЧАТИХ СПРАВ. А ОСКІЛЬКИ ЦІ ОСТАННІ ЗАВЖДИ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ БЕЗСИЛИМИ, ТО В ДУШУ ВХОДИТЬ СТРАХ; ЗВІДСИ І КОЛИВАННЯ – ПРОДОВЖУВАТИ ВСЕ ЧИ ЗОВСІМ ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД.

ПОТРІБНО ТАК: ПОЧАВ – ТРИМАЙСЯ; ДУМКИ БЕНТЕЖНІ ВІДГАНЯЙ, А ПРАЦЮЙ ЗАРАДИ ГОСПОДА, ЯКИЙ ПОРУЧ.

Вас може зацікавити

30 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 грудня 2019 року – православний календар

Редактор Головний

15 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний