9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

21 серпня 2020 року – календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Єміліана сповідника, єп. Кізікського (815-820). Совершается служба с полиелеемПеренесення мощей прпп. Зосими і Савватія Соловецьких (1566), друге перенесення мощей прпп. ЗосимиСавватіяі Германа Соловецьких (1992).

Свт. Мирона Чудотворця, єп. Критського (бл. 350). Прп. Григорія, іконописця Печерського (XII). Прп. Григорія Синаїта (XIV). Мчч. Єлевферія і Леоніда (IV).

Прмч. Іосифа (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1937). Сщмч. Никодима, архієп. Костромського (1938).

Толгської ікони Божої Матері (1314).

Євангельські Читання

2 Кор., 177 зач., IV, 13-18. Мф., 100 зач., XXIV, 27-33, 42-51.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ МИ ЧУЛИ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “БУДЬТЕ ПИЛЬНІ,

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийТОМУ ЩО НЕ ЗНАЄТЕ, ЯКОГО ДНЯ ГОСПОДЬ ВАШ ПРИЙДЕ”.

 

ЯКБИ ЦЕ ПАМ’ЯТАЛОСЯ, НЕ БУЛО БИ ГРІШНИКІВ, А МІЖ ТИМ НЕ ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ, ХОЧА І КОЖЕН ЗНАЄ, ЩО ЦЕ БЕЗПЕРЕЧНО ПРАВИЛЬНО.

 

НАВІТЬ НАЙБІЛЬШ СТРОГІ ПОДВИЖНИКИ І ТІ НЕ СИЛЬНІ БУЛИ ВІЛЬНО ТРИМАТИ У ПАМ’ЯТІ ЦЕ, А УХИТРЯЛИСЯ ПРИКРІПЛЮВАТИ ЇЇ ДО СВІДОМОСТІ ТАК, ЩОБ ВОНА НЕ ВІДХОДИЛА: ХТО ГРОБ ТРИМАВ У КЕЛІЇ, ХТО ПРОСИВ ТОВАРИШІВ СВОЇХ ЗА ПОДВИГОМ ЗАПИТУВАТИ ПРО ГРОБ ТА МОГИЛУ, ХТО ТРИМАВ КАРТИНИ СМЕРТІ ТА СУДУ, ХТО ЩЕ ЯКОСЬ.

 

НЕ СТОСУЄТЬСЯ ДУШІ СМЕРТЬ, ВОНА І НЕ ПАМ’ЯТАЄ ЇЇ. АЛЕ ВСІЛЯКО НЕ МОЖЕ Ж НЕ СТОСУВАТИСЯ ДУШІ ТЕ, ЩО ЙДЕ ВІДРАЗУ Ж ЗА СМЕРТЮ; УЖЕ ПРО ЦЕ ЯК РАЗ ВОНА НЕ МОЖЕ НЕ МАТИ ТУРБОТ, ОСКІЛЬКИ ТУТ РІШЕННЯ ЇЇ НА ВІКИ ВІЧНІ. ЧОМУ Ж ЦЬОГО-ТО ВОНА НЕ ПАМ’ЯТАЄ?

САМА СЕБЕ ОБМАНЮЄ, ЩО НЕ СКОРО І ЩО МОЖЕ ЯКОСЬ СПРАВА ПРОЙДЕ НЕ ПОГАНО ДЛЯ НАС. ГІРКА! ЦЕ ВЖЕ НЕ ВИКЛИКАЄ СУМНІВУ, ЩО ТА ДУША, ЯКА МАЄ ТАКІ ДУМКИ, Є НЕДБАЙЛИВОЮ ТА ПОТУРАЄ СОБІ, АДЖЕ ЯК ДУМАТИ, ЩОБ СПРАВА СУДУ ДЛЯ НЕЇ ЗАКІНЧИЛАСЯ СПРИЯТЛИВО?
НІ, ПОТРІБНО ТАК СЕБЕ ТРИМАТИ, ЯК ТРИМАЄ УЧЕНЬ, ЯКОМУ СЛІД СКЛАСТИ ІСПИТ: ЩО НЕ РОБИТЬ ВІН, А ІСПИТ НЕ ЙДЕ З ГОЛОВИ; ТАКЕ ПАМ’ЯТАННЯ НЕ ДОЗВОЛИТЬ ЙОМУ НІ ХВИЛИНИ ДАРЕМНО ВИТРАТИТИ, А ВЕСЬ ЧАС ВИКОРИСТОВУЄ ВІН НА ПІДГОТОВКУ ДО ІСПИТУ. ОТ БИ І НАМ ТАК НАЛАШТУВАТИСЯ!

Вас може зацікавити

21 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний