9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Календар

20 серпня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 10-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Успенський піст.

Післясвято Преображения Господнього. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Дометія Персіянина і двох учнів його (363). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей свт. Митрофана, єп. Воронежського (1832). Прп. Антонія Оптинського (1865).

Мчч. Марина і Астерія (260). Прп. Ора Фиваідського (бл. 390). Прмц. Потамії чудотвориці (IV). Прп. Феодосія Нового, лікаря (IX-X). Свт. Ієрофея Венгерського (X) і св. Стефана I, короля Угорщини (1038). Прп. Пимена Багатостраждального, Печерського (1110). Прп. Меркурія Печерського, єп. Смоленського (1239). Прп. Пимена, постника Печерського (XIII-XIV). Прп. Феодори Сихловської (поч. XVIII) (Рум.).

Сщмчч. ОлександраПетраМихаїла, ІоаннаДимитрія і Олексія пресвітерів, Єлисея диякона і прмч. Афанасія (1937). Сщмч. Василія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – 1 Кор., 161 зач., XV, 29-38. Мф., 85 зач., XXI, 23-27. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16, або прмч.: Еф., 233 зач., VI, 10-17. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

На запитання Господа про Іоанна Предтечу архієреї та старці думали: так скажемо чи так – це все для нас невигідно, а тому вирішили, що краще прикритися незнанням.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийЦікавість їхня зв’язала їм язика і не дала засвідчити істину. Якби вони любили істину більше, аніж себе, мова була би іншою, іншою була би і справа. Своя цікавість закрила істину і не допустила її до серця, завадила утвердитися щирому переконанню та зробила його байдужим до неї.

 

так завжди: егоїстичні прагнення – це перші вороги істини. Всі інші вороги ідуть за ними та діють за їх посередництва. Якщо розібратися, як народжувалися всі єресі, то виявиться, що саме це є джерелом їх усіх.

 

На словах істина – це істина, а на ділі… заважає істина у тому і в тому відношення, потрібно її прибрати та поставити на її місце прийнятну для нас брехню.

 

Від чого, наприклад, є матеріалісти-нігілісти? Від того, що ідея Бога Творця, Промислитеся та Судді з ідеєю духовності душі заважає їм жити ширше за своїми нахилами; от і усувають її.

 

Що не істина керує нігілістами, це видно з нікчемних основ, на які вони спираються: їм бажано, щоб було все так, як вони думають, а всякий привид, який відображає їх думки, показується ними свідком істини.

 

Якби вони протверезіли хоч трохи, то відразу би побачили неправду свою. Але себе шкода, тому й залишаються такими, якими є.


Вас може зацікавити

29 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний