25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

20 березня 2022 року – календар з повчанням

Свт. Григорія Палами, архієп. Солунського.

Священномучеників, що в Херсонесі єпископствували: ВасиліяЄфремаКапітонаЄвгеніяЄферія, Єлпідія та Агафодора (IV).

Прп. Павла Препростого (IV). Свт. Павла спов., єп. Прусіадського (IX). Прп. Єміліана Італійського (VI).

Сщмч. Миколая пресвітера (1930). Прмч. Ніла, прмцц. Матрони, Марії, ЄвдокіїЄкатерини, Антоніни, Надії, Ксенії та Анни (1938).

Ікони Божої Матері “Споручниця грішних”, у Корці (1622), в Одрині (Брянської області) (1843) і в Москві (1848).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 9-е, Ів., 65 зач., XX, 19-31. Літ. – Євр., 304 зач., I, 10 – II, 3. Мк., 7 зач., II, 1-12. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ів., 36 зач., X, 9-16.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Я ДВЕРІ: КОЛИ ЧЕРЕЗ МЕНЕ ХТО ВВІЙДЕ, СПАСЕТЬСЯ” (ІН. 10, 9). ЦЕ ТЕЖ, ЩО В ІНШОМУ МІСЦІ ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ: “ДО ОТЦЯ НЕ ПРИХОДИТЬ НІХТО, ЯКЩО НЕ ЧЕРЕЗ МЕНЕ” (ІН. 14, 6). І ЩЕ БЛИЖЧЕ ПІДТВЕРДИВ ВІН ТЕЖ, КОЛИ СКАЗАВ: “БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ РОБИТИ НІЧОГО” (ІН. 15, 5).
ТОЙ І ХРИСТИЯНИН, ЯКИЙ ВЕСЬ У ХРИСТІ, І ХТО, ЩО НЕ МАЄ У СЕБЕ ЦІННОГО, ВСЕ ТЕ ВІД ХРИСТА МАЄ. ТОЙ, ХТО РЯТУЄТЬСЯ, ТОМУ І РЯТУЄТЬСЯ, ЩО ОДЯГНЕНИЙ У ХРИСТА. У ЦЬОМУ ТІЛЬКИ СТАНОВИЩІ ВІН МАЄ ДОСТУП ДО ОТЦЯ. МИ – ВІДПАЛИ ВІД БОГА І ЗА ТЕ ПІД ГНІВОМ.
ТІЛЬКИ ТОДІ ПРАВДА БОЖА ВІДСТУПАЄ ТА МИЛІСТЬ ЙОГО ПРОСТЯГАЄТЬСЯ ДО НАС І НАС ПРИЙМАЄ, КОЛИ МИ НАБЛИЖАЄМОСЯ ДО ХРИСТА Й У ХРИСТІ.
ПЕЧАТЬ ХРИСТОВА ПОЗНАЧАЄТЬСЯ НА ВСЬОМУ ЄСТВІ ХРИСТИЯНИНА, І ХТО НОСИТЬ ЇЇ, ПІДЕ ПОСЕРЕД ТІНІ СМЕРТНОЇ ТА НЕ БОЯТИМЕТЬСЯ ЗЛА. ДЛЯ ТОГО, ЩОБ БУТИ ТАКИМИ, МИ МАЄМО ТАЇНСТВА – ХРЕЩЕННЯ ТА ПРИЧАСТЯ.
АЛЕ ВІД ЛИЦЯ ГОСПОДА; З НАШОГО Ж БОКУ, ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ЇХ, ПОВИННІ БУТИ У НАШІЙ ДУШІ ВІДПОВІДНІ НАСТРОЇ – ВІРА, ЯКА СПОВІДУЄ: Я ЗАГИБЛИЙ ТА СПАСАЮСЬ ТІЛЬКИ ГОСПОДОМ ІІСУСОМ ХРИСТОМ; ЛЮБОВ, ЯКА РЕВНУЄ ВСЕ ПРИСВЯЧУВАТИ ГОСПОДУ СПАСИТЕЛЮ, НІЧОГО НЕ ШКОДУЮЧИ; НАДІЯ, ЯКА НІЧОГО ВІД СЕБЕ НЕ ЧЕКАЄ, БО ВПЕВНЕНА, ЩО НЕ БУДЕ ЗАЛИШЕНА ГОСПОДОМ, А ВСЯКУ БУДЕ МАТИ ВІД НЬОГО ДОПОМОГУ – І ВНУТРІШНЮ, І ЗОВНІШНЮ – УСЕ ЖИТТЯ, ПОКИ ВЗЯТЕ БУДЕ ТУДИ, ДЕ ВІН САМ.

 

Вас може зацікавити

21 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний