9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

19 липня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Сисоя Великого (429). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Радонежських святих.

Мчч. Марина, Марфи, Авдіфакса, Авакума, Кирина, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мч. Коінта Фригійського (бл. 283). Мчч. Ісавра диякона, Інокентія, Філікса, Єрмія, Василія, Перегрина, Руфа і Руфіна Македонських (III-IV). Мц. Лукії діви і з нею мчч. Рікса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса(Оріона), Капікаі Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського (XIII). Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (XVI).

Прмч. Євфимія (1931). Прмч. Феодора (1943).

Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Рим., 120 зач., XVI, 1-16. Мф., 50 зач., XIII, 3-9. Прп. Афанасія: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

На цей день може бути перенесена служба прп. Афанасія Афонського (див. 5/18 липня).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Притча про сіяча показує різні ставлення душ до слова Божого.

 

На першому місці стоять ті, які зовсім не дослухаються цього слова. Чують, але почуте не входить у їх душі, а лягає поверх її, як насіння при дорозі. Слово не залишається у них, тому що у цих душ інший стиль думки, інші правила та інші смаки. Від цього слово Боже швидко зникає з пам’яті, забувається ніби і зовсім не було почуте.

 

На другому місці ті, які охоче слухають слово і швидко приймають його, але ніякої праці не хочуть докладати для його виконання. Тому поки не приходить пора вони тішаться словом і особливо його обітницями, а як тільки настане потреба пожертвувати чимось задля вірності слову, вони зрадять йому, відмовляться від слова, від обітниць його задля своїх уподобань.

 

На третьому місці ті, хто приймає слово і починає жити за ним, але потім занадто віддаються турботам та скорботам віку, забаганкам земним, які притісняють всі благі починання, які з’явилися під дією слова Божого.

 

На четвертому – ті, хто приймає слово з повною вірою та наважується жити за його вимогами з готовністю на всепожертву та труди і не дозволяють своєму серцю бути прив’язаним до чого-небудь земного.

 

Сядь і подумай кожен, до якого класу належиш ти.

Вас може зацікавити

9 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний