22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Всі новини Календар

17 лютого 2024 року – календар з повчанням

Прп. Ісидора Пелусіотського (близько 436–440).

Мч. Іадора (III). Сщмч. Авраамія, єп. Арвільського (близько 344–347). Прп. Миколая спов., ігумена Студійського (868). Блгв. вел. кн. Георгія (Юрія) Всеволодовича, Володимирського (1238). Прпп. Авраамія та Копрія Печензьких, Вологодських (ХV). Прп. Кирила Новоєзерського (1532).

Сщмч. Мефодія, єп. Петропавлівського (1921); сщмчч. Євстафія, Іоанна, Олександра, Сергія, Іоанна, Олександра, Миколая, Олексія, Миколая, Олексія, Олександра, Аркадія, Бориса, Михаїла, Миколая, Олексія, Андрія, Димитрія, Іоанна, Петра пресвітерів, прмчч. Серафима, Феодосія, прмцц. Рафаїли, Анни, Марії, Єкатерини і мчч. Іоанна, Василія, Димитрія, Феодора і Димитрія (1938).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Сол. 5:14-23 (зач. 273). Єв.: Лк. 17:3-10 (зач. 84).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Зцілено десять прокажених, а дякувати Господу прийшов тільки один. Чи не такою є пропорція вдячних у загальній кількості людей, яким Господь робить добро? Хто не отримував благ або, радше, що є в нас і що буває з нами, що не було б благим для нас? А натомість, чи всі вдячні Богу і чи за все дякують? Є навіть такі, які дозволяють собі запитувати: “Навіщо Бог дав буття? Краще б нам не бути”. Бог дав тобі буття для того, щоб ти вічно блаженствував; Він дав тобі буття даром, даром забезпечив тебе і всіма способами для досягнення вічного блаженства; за тобою [одна] справа: варто тільки трошки попрацювати заради того. Кажеш: “Так у мене все прикрощі, бідність, хвороби, напасті”.

 

Що ж, і це серед способів здобуття вічного блаженства: потерпи. Усе життя твоє і миттю не можна назвати порівняно з вічністю. Навіть якби і все життя поспіль довелося постраждати, і те ніщо проти вічності, а ти ще маєш хвилини розради. Не дивись на теперішнє, а на те, що готується тобі в майбутньому, і подбай зробити себе гідним того, і тоді прикрощів не помітиш. Усі вони поглинатимуться безсумнівним сподіванням вічних утіх, і вдячність не замовкатиме в устах твоїх.

Вас може зацікавити

У неділю 7-му після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив літургію у Пантелеймонівському храмі Луцька

Редактор Головний

22 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний