20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Календар

16 травня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 3-я після Пасхи, святих жон-мироносиць Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвятих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, СаломіїІоанниМарфи та МаріїСусани та інших; праведних Іосифа Аримафейського та Никодима.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Тимофія та Маври (бл. 286). Совершается служба с полиелеемПрп. Феодосія, ігумена Києво-Печерського (1074).

Прп. Петра чудотворця, єп. Аргоського (X). Свт. Феофана Перифеорійського (після 1353). Прпп. Іуліанії (1393) та Євпраксії (1394) Московських. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. Тамари, цариці Грузинської (XIII)

Ікон Божої Матері: Успіння Києво-Печерської принесеної з Царгорода (1073), Печерської (із предстоящими Антонієм та Феодосієм Печерськими) (1085) і Свенської (1288).

Євангельскі Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Діян., 16 зач., VI, 1-7. Мк., 69 зач., XV, 43 – XVI, 8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НЕВТОМНІ ЖІНКИ! СНУ НЕ ДАВАЛИ ОЧАМ ТА ПОВІКАМ ДРІМАННЯ, ПОКИ НЕ ЗНАЙШЛИ ВОЗЛЮБЛЕНОГО! А МУЖІ НІБИ ВПИРАЮТЬСЯ НОГАМИ: ЙДУТЬ НА ГРОБ, БАЧАТЬ ЙОГО ПУСТИМ, І НЕ РОЗУМІЮТЬ, ЩО ЦЕ МОГЛО Б ОЗНАЧАТИ, ТОМУ ЩО САМОГО НЕ БАЧИЛИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

АЛЕ ЧИ ОЗНАЧАЄ ЦЕ, ЩО У НИХ МЕНШЕ ЛЮБОВІ, НІЖ У ЖІНОК? НІ, ТУТ БУЛА ЛЮБОВ РОЗСУДЛИВА, ЯКА БОЇТЬСЯ ПОМИЛКИ ЧЕРЕЗ ВИСОКУ ЛЮБОВ І ПРЕДМЕТ ЇЇ. КОЛИ І ВОНИ ПОБАЧИЛИ ТА ОСЯЗАЛИ, ТОДІ КОЖЕН З НИХ НЕ ЯЗИКОМ, ПОДІБНО ФОМІ, А СЕРЦЕМ СПОВІДАВ: “ГОСПОДЬ МІЙ І БОГ МІЙ”, І ВЖЕ НІЩО НЕ МОГЛО РОЗЛУЧИТИ ЇХ З ГОСПОДОМ.

 

МИРОНОСИЦІ ТА АПОСТОЛИ – ОБРАЗ ДВОХ СТОРІН НАШОГО ЖИТТЯ: ПОЧУТТЯ ТА РОЗДУМІВ. БЕЗ ПОЧУТТЯ ЖИТТЯ НЕ ЖИТТЯ; БЕЗ РОЗДУМІВ – ЖИТТЯ СЛІПЕ, БАГАТО ВИТРАЧУЄТЬСЯ, А МАЛО ПЛОДУ ЗДОРОВОГО ДАЄ. ТРЕБА ПОЄДНУВАТИ ТЕ ТА ІНШЕ. ПОЧУТТЯ НЕХАЙ ІДЕ ВПЕРЕД ТА ПРОБУДЖУЄ; РОЗДУМИ Ж НЕХАЙ ВИЗНАЧАЮТЬ ЧАС, МІСЦЕ, СПОСІБ, ВЗАГАЛІ ПОБУТОВИЙ СТРІЙ ТОГО, ЩО РОБИТИ НАТЯКАЄ СЕРЦЕ.

 

ВСЕРЕДИНІ СЕРЦЕ ЙДЕ ВПЕРЕД, А НА ПРАКТИЦІ – РОЗДУМ. КОЛИ Ж ПОЧУТТЯ СТАНУТЬ НАВЧЕНІ РОЗДУМІВ ДОБРА ТА ЗЛА, ТОДІ, МОЖЛИВО, МОЖНА БУДЕ ПОКЛАСТИСЯ І НА ОДНЕ СЕРЦЕ; ЯК З ЖИВОГО ДЕРЕВА САМІ СОБОЮ РОСТУТЬ ПАГОНИ, КВІТИ ТА ПЛОДИ, ТАК САМО І З СЕРЦЯ ПОЧИНАЄ ТОДІ ВИНИКАТИ ТІЛЬКИ ДОБРО, ЯКЕ РОЗУМНО ВКЛАДАЄТЬСЯ У ТЕЧІЮ НАШОГО ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

8 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний