23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемАп. Якова Зеведєєвого (44). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей свт. Никити, єп. Новгородського (1558). Совершается служба с полиелеемСвт. Ігнатія Брянчанінова, єп. Кавказького (1867).

Свт. Доната, єп. Єврії (бл. 387). Знайдення мощей сщмч. Василія, єп. Амасійського (IV). Мч. Максима.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25 . Літ. – Діян., 12 зач., IV, 23-31. Ін., 16 зач., V, 24-30. Ап.: Діян., 29 зач., XII, 1-11. Лк., 17 зач., V, 1-11.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ПОВИХОДЯТЬ ТІ, ЩО ЧИНИЛИ ДОБРО, НА ВОСКРЕСЕННЯ ЖИТТЯ, А КОТРІ ЗЛО ЧИНИЛИ, НА ВОСКРЕСЕННЯ СУДУ”. ОСЬ ЧИМ УСЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ! ЯК РІКИ ТЕЧУТЬ КОЖНА У СВОЄ МОРЕ, ТАК ТЕЧІЯ ЖИТТЯ НАШОГО НАСТАНЕ, ЗРЕШТОЮ, КОЖНА У МІСЦІ ЗА ХАРАКТЕРОМ СВОЇМ. І ТІ, ЯКІ ВОСКРЕСНУТЬ У ЖИТТІ, БУДУТЬ НА СУДІ, АЛЕ СУД ТІЛЬКИ ЗБЕРЕЖЕ ЇХ ВИПРАВДАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПО ЖИТТЮ; ТОДІ ЯК ІНШІ ВОСКРЕСНУТЬ ТІЛЬКИ ЗА ТИМ, ЩОБ ВИСЛУХАТИ ОСУДЖЕННЯ НА ВІЧНУ СМЕРТЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЖИТТЯ ТА СМЕРТЬ ЇХ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬСЯ ТЕПЕР ЩЕ ВІД ТОГО, ЩО ОДНІ РОБЛЯТЬ ЖИВІ СПРАВИ, А ІНШІ – СПРАВИ МЕРТВІ ТА МЕРТВУЩІ. ЖИВІ СПРАВИ – ТІ, ЯКІ ЗВЕРШУЮТЬСЯ ЗА ЗАПОВІДЯМИ З РАДІСТЮ ДУХУ, У СЛАВУ БОЖУ; МЕРТВУЩІ Ж СПРАВИ – ТІ, ЯКІ ЗВЕРШУЮТЬ ПРОТИ ЗАПОВІДЕЙ, У БОГОЗАБУТТЯ, В УГОДУ СОБІ ТА ПРИСТРАСТЯМ СВОЇМ.

 

МЕРТВІ СПРАВИ – ВСІ, ЯКІ ХОЧ ЗА ФОРМОЮ НЕ ПРОТИВНІ ЗАПОВІДЯМ, АЛЕ РОБЛЯТЬСЯ БЕЗ ВСЯКОЇ ДУМКИ ПРО БОГА ТА ВІЧНЕ СПАСІННЯ, З ЯКИХ-НЕБУДЬ ВИДІВ СЕБЕЛЮБСТВА. БОГ – ЖИТТЯ; АЛЕ ТІЛЬКИ І ЖИВЕ ТЕ, У ЧОМУ Є ЧАСТИНА ЙОГО. І ОСЬ У КОГО ТІЛЬКИ МЕРТВІ ТА МЕРТВУЩІ СПРАВИ, ТОЙ ПРЯМО ЙДЕ І В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПІДЕ НА ОСУДЖЕННЯ СМЕРТІ; А В КОГО СПРАВИ ВСІ ЖИВІ, ТОЙ ІДЕ ТА В ОСТАННІЙ ДЕНЬ ВИЙДЕ НА ОТРИМАННЯ ВІЧНОГО ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

Апостол любові: 21 травня – день пам’яті євангеліста Іоанна Богослова

Редактор Головний

30 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Упізнали через сім місяців: священики Волинської єпархії відспівали Захисника України

Редактор Головний