9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

13 квітня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 6-а Великого посту. Глас 1.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Сщмч. Іпатія, єп. Гангрського (близько 326).

Прп. Аполлонія Єгипетського (IV). Сщмчч. Авди, єп. Персидського, та Веніаміна диякона (418–424). Прп. Іпатія, ігумена Руфіанського (близько 446). Прп. Iпатія цілителя, Печерського, в Дальніх печерах (ХIV). Свт. Іони, митр. Московського і всієї Русі, чудотворця (1461). Прп. Філарета, ігум. Глинського (1841). Свт. Інокентія, митр. Московського (1879). Сщмч. Іоанна пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іс., LVIII, 1-11. На веч.: Бут., XLIII, 26-31; XLV, 1-16. Притч. XXI, 23 – XXII, 4.
Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Кричи на усе горло”, – говорить Господь св. пророку Іллі, – “й оголоси ти народові Моєму про їхній переступ”. Що ж зробили? “Вони шукають Мене, бажають наближення до Бога”. Але хіба у цьому є гріх? Адже це і повинні вони робити. Так, повинні, але справа у тому, що вони роблять це не так як потрібно.

 

Хочуть встигнути у своєму шуканні одним постом, не дбаючи про справи правди та любові. І піст Мені приємний, говорить Господь, але такий, коли смиряючи тіло своє, прощають образи, залишають борги, спраглих напоюють, безкровних вводять у дім, голих одягають.

 

Коли все це буде під час посту, тоді шукання Мене і наближення до Мене будуть успішними; “Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло… а слава Господня строжею ходитиме за тобою. Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я!… І буде Господь завжди тебе супроводжувати” (Іс. 58, 1-11).

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл освятив іконостас тимчасового храму у с. Новостав. ФОТО

Редактор Головний

24 вересня Церква вшановує пам’ять прп. Силуана Афонського

Редактор Головний

17 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний