20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 березня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 3 Великого посту.
Великий піст.
Прп. Василія, спов. (750). Прп. Кассіана Римлянина (435) (пам’ять переноситься із 29 лютого).

Сщмч. Нестора, єп. Магіддійського (250). Прпп. жон Марини та Кіри (близько 450). Сщмч. Протерія, патр. Александрійського (457). Прп. Іоанна, названого Варсонофієм, єп. Дамаського (V); мч. Феоктириста (VIII) (пам’яті переносяться із 29 лютого). Блж. Миколая, Христа заради юродивого, Псковського (1576). Сщмч. Арсенія, митр. Ростовського (1772). Девпетерувської ікони Божої Матері (1392) (пам’ять переноситься із 29 лютого).

Євангельські Читання

На 6-му часі: – Іс. 8:13-9:7. На вечірні: – Бут. 6:9-22; Притч. 8:1-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Страх Господній ненавидить неправди” (Прит.8:13); а якщо ненавидить, то прожене їх; якщо прожене, то душа стане чистою від них і з’явиться тому правою перед Господом. А це і є все, чого тепер з такою турботою шукаємо.

 

Отже, віднови в собі страх Божий і підтримуй його, і будеш мати наймогутніший засіб до самозцілення. Страх Господній не допустить тебе згрішити, і він же змусить тебе робити всяке добро за будь-якої на те нагоди. І буде в тебе виконуватися заповідь: “ухиляйся від зла і чини добро” (Пс.33, 15), яку дає пророк тим, хто шукає істинного життя. Як дійти до страху Божого?

 

Шукай і знайдеш. Тут не можна сказати: те й те зроби; страх Божий є духовним почуттям, що сокровенно зачинається в серці від його звернення до Бога. Роздуми допомагають, допомагає і напруження себе на це почуття; але ділом воно дається від Господа. Попроси його як дару, і дано тобі буде. І коли дано буде, тоді тільки слухайся його беззаперечно: він виправить усі твої неправди.

Вас може зацікавити

У Волинській єпархії зустрінуть Всеукраїнський хресний хід

Редактор Головний

4 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 липня – день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги

Редактор Головний