Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці. Глас 6. |
Їжа з олією..
|
Мц. Серафими діви (117-138). Різдво святителя Миколая, архієп. Мир Лікійських (ІІІ), Мц. Феодотії та трьох чад її (бл. 304). Свт. Лупа, єп. Труа (479). Мч. Евстафія Мцхетського (589) (Груз.). Прмч. Михаїла (IX). Прпп. Константина і Космит Косинських, Староруських (XIII). Мч. Даниїла Черкаського (1766).
Прмчч. Серафима і Феогноста (1921). Прмч. Анатолія (1930-1935). Сщмч. Олексія пресвітера, прмч. Пахомія (1938).
Євангельські Читання
1 Кор., 145 зач., X, 12-22. Мф., 68 зач., XVI, 20-24.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
КОЛИ СВ. АПОСТОЛИ СПОВІДАЛИ СПАСИТЕЛЯ СИНОМ БОЖИМ, ВІН СКАЗАВ: “ПОВИНЕН… ПОСТРАЖДАТИ… І БУТИ ВБИТИМ”.
СПРАВА ДОЗРІЛА, ЗАЛИШИЛОСЯ ТІЛЬКИ ЗАВЕРШИТИ ЇЇ
ХРЕСНОЮ СМЕРТЮ.
ТЕЖ САМЕ БУВАЄ І ПІД ЧАС МОРАЛЬНОГО ПІДНЕСЕННЯ ХРИСТИЯНИНА. ПОКИ ВІН У БОРОТЬБІ З ПРИСТРАСТЯМИ, ВОРОГ ЩЕ МАЄ НАДІЮ ЯКОСЬ СПОКУСИТИ ЙОГО, АЛЕ КОЛИ ПРИСТРАСТІ ЗГАСНУТЬ, А У ВОРОГА НЕ ВИСТАЧИТЬ СИЛИ ПРОБУДИТИ ЇХ, ТОДІ ВІН ПОЧИНАЄ ПІДНІМАТИ ЗОВНІШНІ СПОКУСИ – НАКЛЕПИ, ПРИЧОМУ НАЙБІЛЬШ ЧУТЛИВІ.
ВІН ПРАГНЕ ЗАКИНУТИ ДУМКУ: “НУ, ДЛЯ ЧОГО ТИ ПРАЦЮВАВ І БОРОВСЯ? НІЯКОЇ ТОБІ ВІД ЦЬОГО КОРИСТІ”.
АЛЕ КОЛИ ВІН ТАКИМ ЧИНОМ ГОТУЄ ВІЙНУ У СНІ, ГОСПОДЬ ТРУДІВНИКУ СВОЄМУ ПОСИЛАЄ ДУХ ТЕРПІННЯ, І ПЕРШ НІЖ ВОРОГ ВСТИГНЕ ПІДНЯТИ ЯКУ-НЕБУДЬ БІДУ, У СЕРЦІ ГОТУЄ ЙОГО ДО ВСЯКОГО РОКУ СТРАЖДАНЬ ТА НЕПРИЄМНИХ РЕЧЕЙ, І ПІДСТУПНІ РЕЧІ ВОРОГА НЕ ЗДІЙСНЯЮТЬСЯ.
ЯК ГОСПОДЬ СКАЗАВ ПРО СЕБЕ: “ПОВИНЕН ПОСТРАЖДАТИ”, ТАК І ВОНИ ВІДЧУВАЮТЬ ПЕВНІ СКОРБОТИ. І КОЛИ ВОНИ ТАКИ НАСТУПАЮТЬ, ТО З РАДІСТЮ ЗУСТРІЧАЮТЬ ЇХ, П’ЮТЬ ЇХ, ЯК СПРАГЛИЙ П’Є ПРОХОЛОДНУ ВОДУ.