13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

11 липня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 3-тя після П’ятидесятниці. Глас 2.
Петрів піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба на шестьПеренесення мощей мчч. безсрібренників та чудотворців Кіра і Іоанна (412). Совершается служба с полиелеемПрпп. Сергія та Германа, Валаамських чудотворців (XIV).

Прп. Ксенофонта Робейського (1262). Прп. Павла лікаря (VII).

Сщмч. Василя диякона (1918). Прмц. Севастіани (1938). Сщмч. Григорія диякона (1940).

Ікони Божої Матері, “Троєручиця”” (VIII).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – Рим., 88 зач., V, 1-10. Мф., 18 зач., VI, 22-33. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Якщо око твоє буде чистим, то все тіло твоє буде світлим; якщо ж око твоє буде поганим, то все тіло твоє буде темним”. Оком називається тут розум, а тілом увесь склад душі. Таким чином, коли розум простий, тоді у душі світло; коли ж розум лукавий, тоді у душі темно.

Що таке розум простий та розум лукавий? Розумом простим є той, який приймає все, як написано у слові Божому, і безсумніву переконаний, що все так і є, як написано: ніякої хитромудрості, ніяких вагань та роздумів немає у ньому. Розумом лукавим є той, який приступає до слова Божого з лукавством. Він не може прямо вірити, але підводить слово Боже під свої мудрування. Від приступає до нього не як учень, а як суддя та критик, щоб спробувати, що то воно говорить, і потім або поглумитися, або зверхньо сказати: “так, це не погано”.

У такого розуму немає твердих положень, тому що слову Божому, очевидно, він не вірить, а свої мудрування завжди нестійкі: нині так, завтра по-іншому. Від того у нього одні коливання, здивування, питання без відповідей: всяка річ у нього має свій певний характер, словом Божим визначений, тому всякій речі у нього своє місце, і він точно знає, як себе у відношенні до чого тримати, ходить, значить, дорогами відкритими, видними, з повною впевненістю, що вони ведуть до справжньої мети.

Вас може зацікавити

Якою повинна бути підготовка до Святого Причастя

Редактор Головний

Напередодні неділі 28-ої після П’ятидесятниці, свт. Спиридона, керуючий єпархією звершив всенічну

Редактор Головний

Предстоятель: Бог приніс на землю мир, щоб ми берегли його

Редактор Головний