6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

10 червня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). Віддання свята П’ятидесятниці. Посту немає.
Прп. Никити спов., єп. Халкідонського (IХ).Сщмч. Євтихія, єп. Мелітинського (I). Мц. Єлікониди (244). Свт. Германа, єп. Паризького (576). Сщмч. Єлладія єп. (VI–VII). Свт. Ігнатія, єп. Ростовського (1288). Свт. Геронтія, митр. Московського і всієї Русі (1489). Прп. Єлени Дивєєвської (1832). Прмчч. Макарія (Моржова), Діонісія (Петушкова), сщмч. Миколая Арістова диякона, мчч. Ігнатія Маркова і Петра Юдіна (1931); прп. Іраклія (Мотяха) спов. (1936). Прмц. Гермогени (Кадомцевої) (1942). Блж. Домніки Олешківської (1967). Нікейської (304) і Чухломської (Галицької) (1350) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Рим. 1:7-12 (зач. 79 від полу) Єв.: Мф. 5:42-48 (зач. 15).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, благословіть тих, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто ображає вас, і за тих, хто вас переслідує” (Мф.5:44). Без любові нікого немає на світі: люблять батьків і рідних, люблять благодійників і покровителів. Але почуття любові до батьків, рідних, покровителів і благодійників є природним і утворюється саме собою в серці; тому й ціни їй (такій любові) не дає Господь.

 

Справжня ж християнська любов випробовується ставленням до недругів. Не тільки якась легка і випадкова неприємність не повинна погашати нашої любові до інших, а й навіть напад і гоніння, біди і поневіряння, навмисно ворожо заподіяні. Ми повинні не тільки благословляти цих людей, але ще й благодіяти їм і молитися за них. Придивися, чи є в тобі така прихильність до недругів твоїх, і по тому суди, чи є в тобі християнська любов, без якої немає спасіння?

Вас може зацікавити

Різдвяне послання митрополита Волинського і Луцького Нафанаїла

Редактор Головний

Клірики Житнівського благочиння звершили Чин похорону 43-річного воїна

Редактор Головний

Здобував Перемогу – повернувся “на щиті”: клірики єпархії у день Різдва Христового звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний