Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). Віддання свята П’ятидесятниці. | Посту немає. |
Прп. Никити спов., єп. Халкідонського (IХ).Сщмч. Євтихія, єп. Мелітинського (I). Мц. Єлікониди (244). Свт. Германа, єп. Паризького (576). Сщмч. Єлладія єп. (VI–VII). Свт. Ігнатія, єп. Ростовського (1288). Свт. Геронтія, митр. Московського і всієї Русі (1489). Прп. Єлени Дивєєвської (1832). Прмчч. Макарія (Моржова), Діонісія (Петушкова), сщмч. Миколая Арістова диякона, мчч. Ігнатія Маркова і Петра Юдіна (1931); прп. Іраклія (Мотяха) спов. (1936). Прмц. Гермогени (Кадомцевої) (1942). Блж. Домніки Олешківської (1967). Нікейської (304) і Чухломської (Галицької) (1350) ікон Божої Матері. |
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, благословіть тих, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто ображає вас, і за тих, хто вас переслідує” (Мф.5:44). Без любові нікого немає на світі: люблять батьків і рідних, люблять благодійників і покровителів. Але почуття любові до батьків, рідних, покровителів і благодійників є природним і утворюється саме собою в серці; тому й ціни їй (такій любові) не дає Господь.
Справжня ж християнська любов випробовується ставленням до недругів. Не тільки якась легка і випадкова неприємність не повинна погашати нашої любові до інших, а й навіть напад і гоніння, біди і поневіряння, навмисно ворожо заподіяні. Ми повинні не тільки благословляти цих людей, але ще й благодіяти їм і молитися за них. Придивися, чи є в тобі така прихильність до недругів твоїх, і по тому суди, чи є в тобі християнська любов, без якої немає спасіння?