16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Календар

1 листопада 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 22 після П’ятидесятниці. Пісний день.
Прор. від 12-ти Іоїля (800 р. до Р. Х.). Мч. Уара і з ним семи вчителів християнських (близько 307). Блж. Клеопатри (327) і сина її Іоанна (320). Сщмч. Садока, єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342). Перенесення мощей прп. Iоанна Рильського (1238). Сщмч. Сергія Покровського пресвітера (1937). Прп. Антонія (Абашидзе), сповідника Печерського, у Ближніх печерах (1942)Прославлення прп. Феофана Рихловського (2011).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Кол. 3:17-4:1 (зач. 259). Єв.: Лк. 9:44-50 (зач. 47).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто прийме Мене, той приймає Того, Хто послав Мене” (Лк. 9:48), – сказав Господь. Той, Хто послав Його, – Бог, а отже, хто сповідує Господа, той Бога сповідує, а хто не сповідує Його, той і Бога не сповідує. Скажеш: я сповідую Христа великим, премудрим, всесвітнім учителем. Ні, сповідуй Його так, як Він Сам говорить про Себе, що “Він і Отець – єдине” (Ін. 10:30), єдиного Божого єства особи, які розрізняються, але єдиночесні і сопрестольні. Хто не сповідує так, той, як би не величав Господа, все одно, що не сповідує Його, а не будучи сповідником Його, не сповідує і Отця, не сповідує Бога. Тому, як ти не вдавай, що шануєш Бога, ти не шануєш Його, коли не сповідуєш Господа Іісуса Христа Сином Божим Єдинородним, що втілився заради нас, а Своєю хресною смертю нас врятував.

 

Не все одно якого Бога сповідувати, аби тільки сповідувати: ті, хто поклонявся сонцю і зіркам, або вигаданим істотам, не шанували Бога, тому що не те вважали Богом, що є Бог. Так і той, хто Господа не сповідує, не шанує Бога, бо не того Бога сповідує, який істинний Бог. Істинний Бог не є без Сина совічного і собезначального. Тому, якщо не сповідуєш Сина, не сповідуєш і Бога істинного. Яка вартість твого сповідання – один Бог розсудить, але оскільки нам Бог відкритий Богом істинним, то крім цього одкровення не можна мати Бога істинного.

Вас може зацікавити

29 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Звернення членів єпархіальної ради та отців благочинних до керуючого єпархією архієпископа Нафанаїла

Редактор Головний

17 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний