17.2 C
Lutsk
Понеділок, 9 Вересень, 2024
Всі новини УПЦ

Чудеса на людях, всяке шоу в храмі – чому це зло? Митр. Антоній (Паканич)

Сьогодні, коли в світі багато понять і смислів свідомо спотворюються, «правди» множаться, а істину намагаються висміяти, профанується все, що свято.  

Торкнулися ці процеси і Церкви. Протягом останніх десятиліть суспільство закликало її бути зі світом однієї природи, приймати всі «прогресивні» тенденції, бути сучасною.

Але чи повинна Церква йти на нескінченні компроміси зі світом, який, згідно з божественним одкровенням, «лежить у злі»?

Якщо подивимося на приклад західних християнських конфесій, то побачимо, що ні до чого хорошого загравання зі світом не призводить. Будь-які поступки ведуть за собою вимогу ще більших поступок, і цей процес нескінченний. Поки самі себе не пізнаємо.

Яскравий приклад тому західні християнські течії, де дозволили жіноче священство, благословляють одностатеві шлюби та інші блюзнірські речі, які прямо суперечать Священному Писанню. І це незважаючи на те, що багато християнських течій керуються тільки Писанням.

Ісус сказав чітко: «якби ви були від світу, то світ любив би своє; а як ви не від світу, але Я обрав вас від світу, тому ненавидить вас світ» (Ін. 15:19). Тобто християнство суперечить мирським законам, тому християни завжди будуть гнані суспільством і світом.

Не слід поддаватися світові, він не оцінить. Не потрібно відповідати на всі сучасні виклики, велика частина з них провокація. Згадаймо з Писання, як фарисеї ставили Христу віровчальні питання, насправді керуючись єдиним бажанням вловити Його в чому-небудь. І він, як Серцеведець, назвав їх тим ім’ям, якому вони відповідали. Щирих же і тих, хто шукає з них Спаситель заохочував і підтримував.

Чи маємо ми право взагалі щось змінювати? Апостольське спадкоємство – це не порожні слова. Те, що нам вручили, ми повинні передати без змін. Якщо світ цього не розуміє, то і не треба опускатися до його рівня. Інакше це буде профанацією (від лат. profanation «позбавляти святості, оскверняти»).

Дари Божі відкриваються поступово людині, яка сходить від сили в силу духовними сходами. Як в цибулині: чим більше ми скидаємо лушпиння, тим чуйнішими і сприйнятливішими стаємо. Чим більше тренуємося в духовному залі, тим більше міцнішаємо, стаємо стійкішими.

Церква відкрита для всіх, але не можна туди пускати тих, хто в «брудних чоботях». Не можна заради самих же людей. Не можна пускати заради дозвільної цікавості. Людина, що шукає духовне, не буде сунути носа заради цікавості туди, куди не слід, для неї це таємниця, недоторканне.

Погоджування, пошук компромісу, боязнь конфлікту – погані порадники. Конфлікт зі світом покладено в основу християнства: Ісус «прийшов принести меч».

Спадкоємність повинна бути не тільки в архітектурі, але і в поведінковому кодексі, наборі цінностей, установок понятійних.

Таїнство є таїнство. Не можна святині кидати псам. Таємниця не терпить шуму, натовпу і овацій.  Навіть Господь творив багато чудес таємно.

Широка популярність чудес буде характеризувати антихристиянство. Чудеса на людях, всяке шоу в храмі – це те, чого християни всіх століть боялися.

Записала Наталя Горошкова

Вас може зацікавити

Чому Почаївську лавру назвали Свято-Успенською. Інтерв’ю з намісником митр. Володимиром. ВІДЕО

Редактор Головний

12 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний