28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

У неділю про митаря і фарисея архієпископ Нафанаїл звершив богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

13 лютого 2022 року, у Неділю про митаря і фарисея, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству цього дня співслужили вікарій єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій, ігумен Фотій (Бегаль), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель кафедрального собору прот. Володимир Яцишин, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики храму.

Згідно з Уставом цього дня, на Літургії прочитується особливе зачало з Євангелія від Луки (Лк.18:10-14), в якому Господь у притчі про митаря і фарисея дає нам приклад правильного і хибного ставлення до молитви. Неділя про митаря і фарисея – перша підготовча неділя до Великого посту. З цього часу в богослужінні з’являються піснеспіви з особливої богослужбової книги – Тріоді пісної.

За богослужінням особливо помолились про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих.

Наприкінці Божественної літургії Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. Владика пояснив, як Господь притчею про митаря і фарисея, яку сьогодні Церква пропонує увазі християнам у євангельському зачалі, навчає нас правильній і дієвій молитві.

Читати також: Неділя про митаря та фарисея: Чому молитва буває правильною і неправильною?

 

 

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ розповів, чому не треба боятися «останніх часів»

Редактор Головний

Напередодні Різдва Божої Матері Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди 25-річчя храму у Великій Яблуньці. ФОТО

Редактор Головний