4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Волинська єпархія Всі новини

У день Покрову Пресвятої Богородиці православна громада селища Цумань відзначила престольне свято

Свято Покрову Пресвятої Богородиці – одне з найшанованіших свят у Церковному календарі. Хоча воно не є двунадесятим, але святкується Православною Церквою не менш урочисто. Сотні храмів присвячені Божій Матері в подяку за її Материнський Покров.

Один із таких храмів більш як півтора століття тому був побудований в селищі Цумань Ківерцівського району. З того часу цей день є пасхальним для православних мешканців селища, які поспішають до храму, щоб піднести подячні молитви Цариці Небесній.

Цей рік не став виключенням. До цуманського храму, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, прибули священники разом зі своїми прихожанами з сусідніх сіл.

Очолив богослужіння благочинний Цуманської округи прот. Віктор Михалевський, йому співслужили настоятель парафії свящ. Михаїл Кулакевич, клірики єпархії та гості у священному сані.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Завершилося святкування традиційним хресним ходом та многоліттям для всіх присутніх.

Вас може зацікавити

12 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Молитвами дідуся Господь сподобив стати священником

Редактор Головний

Благодать Божої Матері перебуває над усім православним світом: Проповідь у день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці

Редактор Головний