10.5 C
Lutsk
Четвер, 3 Жовтень, 2024
Відео

Предстоятель розповів, як в умовах карантину приступати до церковних Таїнств

27 березня 2020 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в ефірі телеканалу «Інтер» звернувся до віруючих у зв’язку з карантином.

Предстоятель повідомив, що храми не зачиняються, священники мають забезпечити усім віруючим можливість приступити до таїнств Сповіді та Причастя, а паству закликав до дисципліни та жертовної любові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Храми під час цієї епідемії є тим місцем, де людина втішається, де людина знаходить для себе розраду. Тому храми не зачиняються», – підкреслив Блаженніший владика.

Предстоятель наголосив, що в Церкві виконують всі санітарні норми і приписи ВООЗ та влади, а тому, щоб зменшити кількість одночасно присутніх у храмі, рекомендував тим, хто бажає сповідатися або причаститися, попередньо домовитися зі священнослужителем.

За його словом, не можуть сьогодні в церкві, як це було раніше, знаходитися 100 осіб одночасно, мають бути обмеження, тому: «краще попередньо зі священником домовитися у телефонному режимі, що ми хочемо прийти і причаститися. І священник призначить час, і люди зможуть прийти і спокійно посповідатись, причаститися во ісцелєніє душі і тіла».

«Нехай Бог помагає нам, щоб ми були дисциплінованими, тому що саме дисципліна завжди  потрібна, особливо коли навкруги небезпека», — побажав Архіпастир.

Тих людей, які відчувають себе нездоровими, Його Блаженство закликав молитися дома, «щоб своєю присутністю у церкві не піддавати ризику тих, хто ще здоровий».

«Тому що це не буде по любові, — сказав він. — А Бог хоче, щоб  ми любили один одного. Любов вона завжди запитує, що я можу принести в жертву заради свого ближнього?»

Молитися можна на тому місці, де людина знаходиться — вдома, у лікарні, наголосив Митрополит Онуфрій: «Встаньте на молитву, візьміть молитвослов, Псалтир, Євангеліє, іншу духовну книжку і читайте, моліться. Або просто читайте «Отче наш», чи «Богородицю», або молитву Іісусову —  і це буде єднання з церковним Тілом».

Окрім того, людина, яка захворіла, може покликати до себе священника і «священник до неї прийде — посповідає, причастить Святих Христових Тайн».

Вас може зацікавити

Бог – джерело усіх наших благ, і не заслуговує, щоб ми за це Йому платили неповагою, – Предстоятель

Редактор Головний

“Благодатна купель” у неділю про блудного сина. ВІДЕО

Редактор Головний

«Слово Предстоятеля»: Чому важливо за все — і за радість, і за скорботи — дякувати Богу? ВІДЕО

Редактор Головний