Єрусалимський Патріарх оголосив про проведення «Міжнародного дня молитви за християнську громаду і християнський квартал Єрусалима», запросивши християн усього світу.
У четвер, 11 липня 2019 року, на мітингу в Єрусалимі християнські лідери заявили про загрозу цілісності і характеру християнського кварталу Єрусалима з боку радикальних угруповань, повідомляє СПЖ з посиланням на грецьке інформаційне агентство Romfea.
«Ми не можемо мовчати, в той час, як доступ до наших святинь знаходиться під загрозою, а надія на міцний мир слабшає. Ми не будемо мовчати», – сказав Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III.
Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви оголосив про проведення у вересні 2019 року «Міжнародного дня молитви за християнську громаду і християнський квартал Єрусалима», запросивши християн всього світу взяти участь в цьому заході.
«Ми стоїмо тут, біля Яффських воріт, в самому серці християнського кварталу. Ми молимося за наше улюблене місто. Ми тут як учні, вірні Христу, на місці Його Страстей Христових. Ми стоїмо поруч з мільйонами прочан всіх рас і мов, які відвідують і благословляють цей Святий Град. Ми стоїмо поруч з орендарями нашого майна, які вже давно відкрили двері для відвідувачів і віруючих», – сказав Патріарх.
Він додав, що «як спільнота примирення ми відмовляємося дозволити радикальним групам послабити цілісність і характер християнського кварталу Єрусалима», і «як правове співтовариство ми вимагаємо, щоб верховенство закону підтримувалося і було єдиним проти будь-яких спроб незаконного придбання церковної власності або примусового виселення невинних орендарів».
На закінчення Патріарх Єрусалимський знову закликав християнських лідерів і паломників приєднатися до спільної молитви за збереження і захист християнської громади на Святій Землі.
Нагадаємо, християнський квартал в Єрусалимі побудований навколо Храму Гробу Господнього. Це один з чотирьох кварталів обнесеного стінами Старого Града Єрусалима (інші три – Єврейський, Мусульманський і Вірменський), в якому знаходиться близько 40 християнських святинь.
Як повідомляла СПЖ, в липні парламент Чорногорії збирається розглянути антицерковний законопроект «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад». В Сербській Православній Церкві побоюються, що після затвердження закону в Черногорії почнеться вилучення церковної власності: згідно з положеннями законопроекту, держава може оголосити своїми всі релігійні об’єкти, на які Церква не має документів про право власності (фактично на все, побудоване до 1918 року), а потім передати їх невизнаній в православному світі «Чорногорській церкві».