21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Напередодні 5-ої неділі Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі Луцька

4 квітня 2020 року, напередодні п’ятої неділі Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі Луцька. 

Цього дня владиці співслужили завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики храму.

Завтра Архіпастир очолить Божественну літургію у цьому ж таки храмі.


ДОВІДКОВО

Преподобна Марія Єгипетська (кінець V – початок VI століття) – велика свята, вельми шанована у Православ’ї. Відома, як велика пустельниця та аскетка, пам’ять котрої східна Церква святкує під час Великого Посту.

Жила в Єгипті. У віці 12 років пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. Мету життя вона вбачала у гріху, а сила хіті була настільки великою, що вона навіть не брала гроші за розпусту, віддаючи перевагу життю у злиднях і заробляючи на прожиття пряжею. Так пройшло 17 років. Якось вона вирушила до Єрусалиму з сонмом прочан, та не для того аби вклонитися святиням, але аби вловити більше душ у свої сіті. Під час свята Воздвиження Хреста Господнього цікавість потягла її до храму, проте незнана сила не дозволила їй переступити поріг церкви. Настрашена, вона звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці, вимолила Її допомогу і віддалилася до Йорданської пустелі — молитися про відпущення своїх гріхів. Сімнадцять років вона замолювала свої неподобства, спокушувалася спогадами, спокусами в думках та нападами злих духів. Три хлібини, що чудесно живили її усі ці роки, закінчилися, одяг зітлів, але сила Божа не залишила грішницю, котра розкаялася. Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, терпіння негараздів і бід перетворили її у праведницю. Сорок вісім років жила вона в пустелі і померла близько 421 року.

«Стояння Марії Єгипетської», коли по св. храмах читається Великий покаянний канон Андрія Критського і житіє преподобної Марії, буває в четвер, напередодні 5-го тижня Великого посту.

Пам’ять преподобної Марії святкується 14/1 квітня та у 5-й тиждень Великого посту.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Повідомили графік проведення вступних іспитів у Волинській духовній семінарії

Редактор Головний

У неділю 6-ту після Пасхи єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний