17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Молитва батьків дуже сильна. Але треба жити так, щоб батьки молилися за дітей із радістю, а не зі сльозами, – Предстоятель

Діти повинні знати про те, що молитва батьків дуже сильна, але не треба цим зловживати. Треба жити так, щоб батьки молилися за дітей із радістю, а не зі сльозами.

17 квітня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шостий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про надзвичайну силу материнської молитви.

Його Блаженство навів для прикладу історію з життя про недолугого сина боголюбивої матері.

У монастирі, в якому також підвизався свого часу Блаженніший Митрополит Онуфрій, жив насельник Никон. Він і розповів цю історію про свого брата Віктора та маму, у чернецтві наречену ім’ям Сергія. За його словами, Віктор любив лишку випити, і мати завжди старанно доглядала за ним, допомагала.  Якось у день отримання зарплатні Віктор повертався додому вже пізно вночі п’яний.

«Цього дня хвилювання матері за нього було напрочуд тривожним, – продовжив оповідати Архіпастир. – Вона стала перед іконою Пресвятої Богородиці та молилася про захист свого сина. У той час Віктор переходив через міст, але через сп’яніння не помітив, що міст було розведено, та й упав у річку і пішов на дно. У голові його майнула думка: “Тут моя смерть”.  Раптом він побачив перед собою світлого юнака, який сказав йому: “Молитвами твоєї матері ти тут не помреш”… А весь цей час мати стояла на молитві та почула голос: “Йди на річку, там знайдеш свого сина”. Вона дійсно знайшла сина на річці, він стояв на мості весь мокрий і розгублений. Мати забрала його додому, де Вони поділилися своїми історіями та зрозуміли, що Матір Божа вимолила Бога, щоб Він послав ангела для порятунку сина м. Сергії від утоплення».

Як наголосив Блаженніший владика, це диво наших днів свідчить про те, яку велику силу має материнська молитва.

Водночас Митрополит Онуфрій закликав шанувати батьків і наголосив: «Діти повинні знати про те, що молитва їх батьків дуже сильна, але не треба цим зловживати. Треба жити так, щоб діти тішили своїх батьків, щоб батьки молилися за дітей із радістю, а не зі сльозами. Тому що Бог говорить нам, дітям, що “шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі” (Ісх. 20, 12). Тоді Бог благословляє таких дітей, і їхні діти так само будуть поважати своїх батьків. Якщо ми не поважаємо своїх батьків, то будьте впевнені, що наші діти не будуть поважати нас, причому ще в більшому ступені».

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій очолив Літургію у день престольного свята в луцькому храмі на честь свт. Спиридона

Редактор Головний

Православна громада селища Цумань молитовно відзначила 180-річний ювілей храму

Редактор Головний

Напередодні Неділі четвертої після Пасхи, про розслабленого, Архіпастир звершив Всенічне бдіння

Редактор Головний