21.3 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Червень, 2023
Всі новини Основи православ'я Публікації

Керуючий справами УПЦ розповів про духовний зміст Вознесіння Господнього

Вознесіння Господнє нагадує про небесне призначення людини.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Вознесіння Господнє відриває нас від землі, підносить до Неба. Духовними очима ми відчуваємо інобуття, вплітаємо життя земне у вічне життя. Слідуючи за Христом, поступово відриваємося від земного тяжіння», – зазначив митрополит Антоній.

Владика звернув увагу, що Вознесіння – не розлука з Христом, а початок шляху до спасіння, «брама, що з’єднує небесне та земне, тимчасове та вічне».

Керуючий справами УПЦ нагадав євангельську притчу про неправедного судді і підкреслив, що Господь ніколи не залишає тих, хто любить Його.

«Відчуттю богооставленості немає місця у серці віруючої людини, що б не відбувалося в її житті…Господь ніколи не залишає обраних своїх. Якщо суддя, будучи неправедним, захистив бідну вдову, то «чи Бог не захистить вибраних Своїх, що взивають до Нього день і ніч, хоч і зволікає захищати їх? Кажу вам, що захистить їх скоро» (Лк. 18:7-8)», – зазначив владика.

Він наголосив, що Господь часом зволікає давати те, що ми просимо, випробовуючи силу переконань і міцність віри.

«Наша справа – дотримуватися заповідей Христа «завжди молитися і не сумувати». Якщо ми, захищаючи Істину, бачимо несправедливість або зіштовхуємося зі зрадою, необхідно посилити молитви і прохання, подібно до нещасної вдови, а не здаватися і відступати, опускаючи руки», – підсумував митрополит Антоній.

Джерело 

Вас може зацікавити

2 лютого 2022 року – православний календар

Редактор Головний

18 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті Мироносиці Марії Магдалини

Редактор Головний