19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Відео Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Нафанаїл звершив чин освячення Свято-Миколаївського храму Луцька. ФОТО

25 грудня 2020 року, день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, став воістину днем пасхальної радості для Свято-Миколаївської громади Луцька, яка до сьогодні молилася у тимчасовому храмі в районі вул. Володимирської. Цього дня керуючий єпархією архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чин освячення престолу та очолив першу Божественну літургію у храмі, будівництво якого розпочали у 2016 році. 

Владиці співслужили секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, намісник Чарторийського монастиря архімандрит Володимир (Гапонюк), ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський), настоятель храму та голова єпархіального просвітницького відділу прот. Валентин Марчук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар Волинської єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов, а також клірики Волинської та інших єпархій УПЦ.

На богослужінні був також присутній і міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Окрасою богослужіння були три хори – місцевий (під керуванням матінки Олени Марчук), хор доньок прот. Петра Базюка та хор священнослужителів (під керівництвом протодияк. Михайла Абрамчука).

За Божественною літургією лунала молитва за мир в Україні та єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Після завершення богослужіння владика привітав отця настоятеля парафіян з освяченням храму. На згадку про подію Архіпастир подарував ікону з частичкою мощею преподобного Олексія Карпаторуського, сповідника віри ХХ століття.

Для храму також подарували і мощевик з мощами святителя Спиридона Чудотворця.

Свою чергою, отець Валентин подякував владиці за візит, а всім присутнім – за спільну молитву. Настоятель храму подарував владиці новописану ікону Божої Матері “Всецариця” з престоящими святителем Миколаєм та святителем Спиридоном.

На завершення вихованці недільної школи, яка діє на парафії, подарували присутнім кілька піснеспівів про Святого Миколая. Для паломників підотували пісну трапезу, а діткам – солодкі подарунки.


Зауважимо, що Свято-Миколаївська громада м. Луцька була створена ще у 2012 році. За цей час вірянами опікувалося кілька духівників – свящ. Сергій Новак, прот. Миколай Коренга, архімандрит Ілля (Вишневський), сьогодні ж настоятелем парафії є прот. Валентин Марчук. 

Відтак, освячення храму цього дня є справді чудесною подією. Адже якщо за три роки будівництва вдалося звести лише стіни, то всього лише за останній рік стараннями громади та благодійників вдалося здійснити справжнє чудо – храм постав у всій своїй красі, попереду тільки розпис та облаштування території навколо храму. “Звісно, роботи ще багато, але з Божою допомогою молитися вже можна”, – каже настоятель прот. Валентин Марчук. 

Вас може зацікавити

Напередодні Воздвиження Хреста Господнього архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння з особливим чином

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди дня пам’яті прп. Амфілохія Почаївського

Редактор Головний

Напередодні неділі про митаря і фарисея архієпископ Нафанаїл звершив всенічну. ФОТО

Редактор Головний