17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл у День Святого Духа відвідав парафію у селі Сошичне

21 червня 2021 року, у день Святого Духа, керуючий Волинською єпархією Української Православної Церкви архієпископ Нафанаїл відвідав Різдво-Богородичну громаду села Сошичне Камінь-Каширського благочиння.

Владиці співслужили благочинний округи прот. Степан Михалюк, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель місцевого храму прот. Георгій Кузьмич та клірики єпархії.

На Малому вході архієпископ Нафанаїл відзначив високими церковними нагородами наступних священнослужителів:

  • протоієрей Георгій Кузьмич, настоятель місцевого храму, нагороджений правом носіння хреста з прикрасами;
  •  священник Іоанн Панасюк  настоятель храму на честь Успіння Божої матері с. Запруддя, нагороджений правом носіння хреста з прикрасами;
  •  священник Ростислав Петрук,  настоятель Свято-Миколаївського храму с. Радошинка, нагороджений правом носіння золотого хреста.

Під час Богослужіння були піднесені сугубі молитви за позбавлення від інфекційної хвороби і за здоров’я лікарів.

Наприкінці богослужіння владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

Ми святкуємо подію, яка продовжується до сьогодні і яка відбувається зараз. Дух Святий зараз приходить до віруючих у Христа, наповнюючи їх та озброюючи їх для служіння Богові. Його постійне пришестя оживлює Церкву та кожного з нас так як прихід весни оживлює природу, і зеленіє, і цвіте вона.

Владика також привітав усіх присутніх зі святом, а нагороджених священнослужителів з високими нагородами.

Своєю чергою, настоятель місцевого храму протоієрей Георгій щиро подякував архієпископу Нафанаїлу, собору духовенства, прихожанам й гостям свята та усім за звершену спільну молитву й за високу церковну нагороду.


День Святого Духа відкрив всім, що походження віри Христової є Божественним і з небес, що сила впливу її на розум і серця усіх земнородних є всемогутньою, що виховання нею людей для Царства Божого є чудесним та таємним. І не одних тільки апостолів Дух Святий просвітив Божественним світлом, а всяку душу, яка істинно вірить в Іісуса Христа, тому що Він Всеблагий і Джерело всіх благ. Духом Святим все стає можливим віруючому в воскреслого Господа Іісуса. Тому обов’язок кожного християнина — постійно шукати дарів Святого Духа та благоговійно берегти їх. “Прииди, Утешителю Душе Святый, и вселися в ны!”

Читати також: Присутність Святого Духа – головний фактор у житті кожного православного вірянина

Вас може зацікавити

Навіщо Спаситель прийшов у цей світ та що для нас має бути найголовнішим у святі Різдва Христового

Редактор Головний

Хресний хід у Неділю Торжества Православ’я переноситься

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 6-ої річниці освячення храму у с. Башлики

Редактор Головний