20 C
Lutsk
Неділя, 28 Травень, 2023
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята у ВДС. ФОТО

24 травня, у стінах Волинської духовної семінарії відбулось святкове богослужіння з нагоди престольного свята семінарського храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Цього дня Православна Церква вшановує пам’ять великих подвижників, які проповідували євангельське вчення, навертали людей у християнство, а також склали переклад на слов’янську мову церковних книг, які значно спростили богослужіння, зробивши його доступним для слов’ян.

Велике просвітництво слов’янських народів після передчасної смерті святого Кирила продовжив його брат, котрий надалі перекладав богослужебні книги. Їхня мудрість та сила віри залишили унікальну спадщину, яку продовжили розвивати їхні учні.

Подвиг святих братів має бути прикладом для тих, хто має намір присвятити своє життя священицькому служінню.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Нафанаїл, архієпископ Волинський та Луцький.

Цього дня владиці співслужили настоятель храму, ректор ВДС, архімандрит Євменій (Михалевський), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов та сонм священнослужителів.

За богослужінням молились викладачі, студенти ВДС, парафіяни та гості храму.

Під час Літургії було піднесено молитву  за мир в Україні та єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Богослужбові піснеспіви виконували семінарський хор (під керівництвом Олександра Цюрика) та молодіжний хор семінарського храму “Покров” (під керівництвом Ірини Гайдучик).

Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав з престольним святом ректора духовної школи, викладачів, студентів ВДС та прихожан семінарського храму. Наостанок  було виголошено многоліття всім, хто розділив свято духовної школи.

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 24-ої після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у Михнівському монастирі. ФОТО

Редактор Головний

Архіпастир очолив богослужіння у день престольного свята нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору

Редактор Головний

Архіпастир очолив святкування у день пам’яті великомучениці Параскеви в селі Угриничі. ФОТО

Редактор Головний