Неділя, 27 Листопад, 2022
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл очолив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської

17 березня 2021 року, у середу першої седмиці Великого посту, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель храму Всіх Святих землі Волинської прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики єпархії.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній Літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

“Церква Христова, піклуючись про нас, грішних, потурбувалася про те, щоб віряни під час Великого посту могли причащатися Святих Христових Таїн не тільки у недільні дні, а й на буднях. Тому у цей період в середу та п’ятницю благословляється звершувати Літургію Напередосвячених Дарів”.

Увесь період посту спрямований на те, щоб смирити тіло людини та дати можливість Святому Духу через Причастя Святих Христових Таїн панувати у її душі, людина без допомоги Божої не зможе протистояти гріху.

Ми повинні надихатися настановами Святих Отців, щоб кожен зміг належно пройти Святу Чотиридесятницю та зустріти Пасху Христову.

Вас може зацікавити

Студенти ВДС провели ряд місіонерських виступів, приурочених до Дня Святого Миколая

Редактор Головний

Другого дня Пасхи архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі. ФОТО

Редактор Головний

Священство Волинської єпархії зустріло єпископа Афанасія. ФОТО

Редактор Головний