9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

Архіпастир очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста у кафедральному соборі. ФОТО

26 вересня 2023 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста в кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь, клірики храму та гості у священному сані.

Під час великого славослов’я Архіпастир виніс Хрест посеред храму та звершив чин Воздвиження.


Свято Воздвиження встановлене Церквою на згадку про віднайдення Хреста Господнього у IV столітті. У VII столітті зі спомином про віднайдення Хреста була з’єднана інша подія – повернення древа Животворящого Хреста Господнього з перського полону. Це відбулося 14 вересня 628 року (27 вересня за новим стилем). Таким чином, у святі цього дня з’єдналися два спомини: про знайдення Хреста Господнього і про повернення його з полону. Крім цього, богослужбові тексти свята нагадують вірним про страждання і смерть Господа, які Він витерпів на Хресті заради нашого спасіння.

Вас може зацікавити

5-ий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

21 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний