20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

31 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а після Пасхи. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПам’ять святих отців семи Вселенських Соборів. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Феодота Анкірського і мцц. семи дів: ОлександриТекусиКлавдіїФаїни ЄвфрасіїМатрони та Юлії (303). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ПетраДіонісіяАндріяПавла та Христини Лампсакійських (249-251). Прп. Макарія Алтайського (1847).

Мчч. ІракліяПавлина та Венедима Афінських (250). Мчч. СимеонаІсаака та Вахтисія (IV). Мчч. Давида та Таричана отроків (683) (Груз.). Прав. Іоанна Кормянського (1917).

Сщмч. Михаїла пресвітера (1932). Сщмч. Василія пресвітера (1942).

Челнської та Псково-Печерської, іменованої “Розчулення”  та “Мати Молебниця” ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Діян., 30 зач., XII, 12-17. Ін., 32 зач., VIII, 42-51.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийГосподь пояснював іудеям, чому вони не вірують у Нього, чим би ви думали? Тим, що Він істину їм говорить: “А як Я істину говорю, то не вірите Мені”. Брехня повернулась, як говориться, у плоть та кров їх і зробила істину невмісною для них. Чому ж і нині не вірують? Тому ж; Господь істину говорить, тому і не вірують. Але як же це? Вони ж всі учені та тільки у них і мови, що про істину? Мови то багато, а справ ніяких.

Плетіння систем їх те ж, що плетіння павутини; тільки вони не помічають цієї слабкості. Початок систем їх без підстав, і наступні повороти їх без доказів; а вони все-таки задовольняються ними. На припущення утворився такий позив, що, здається, вони одні складають всю сутність їхніх розумів; і, однак, це славиться солідністю. Туман мрій напущений ними на кілька добитих ними фактів; і ці останні постають у цьому тумані зовсім в іншому вигляді, аніж вони є насправді; однак, це славиться істиною непорушною. Так розум став гнилим та так зіпсували його смак! Як вміститися у ньому істині? Ось і не вірують вони Господу, Який говорить одну тільки істину.

Вас може зацікавити

У Луцьку освятили новий храм Української Православної Церкви

Редактор Головний

Свт. Феофан Затворник – про те, як навчитися невпинної молитви у повсякденних справах

Редактор Головний

Керуючий єпархією молився за богослужінням напередодні неділі 3-ої після П’ятидесятниці у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний