11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Всі новини Календар

15 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
Посту немає.

Совершается служба на шестьСвт. Афанасія Великого, архієп. Александрійського (373). Совершается служба с полиелеемПеренесення мощей блгв. князів страстотерпців Бориса (1072) і  Гліба (1115), у Святому Хрещенні Романа і Давида.

Мчч. Еспера та Зої і чад їхніх Киріака та Феодула (II). Блгв. і рівноап. царя Бориса, у св. Хрещенні Михаїла (бл. 908), який прийняв Хрещення зі своїм народом в IX ст. (Болг.). Свт. Афанасія, патріарха Константинопольського, Лубенського и Харківського чудотворця (1654). Знайдення мощей прп. Афанасія Сяндемського.

Путивльської ікони Божої Матері (1238).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 106 зач., XXI, 12-19 .  Літ. – Діян., 15 зач., V, 21-33. Ін., 19 зач., VI, 14-27. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19, або блгвв. кнн.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЩО СПОЧАТКУ ПЕТРО ТА ІОАНН ГОВОРИЛИ ВЛАДІ, ТЕ Ж ПОТІМ СКАЗАЛИ ЇМ І ВСІ АПОСТОЛИ: “ТРЕБА ПОВИНУВАТИСЯ БІЛЬШЕ БОГУ, АНІЖ ЛЮДЯМ; БОГ ОТЦІВ НАШИХ ВОСКРЕСИВ ІІСУСА, ЯКОГО ВИ УМЕРТВИЛИ, ПОВІСИВШИ НА ДВЕРІ; ЙОГО ПІДНЯВ БОГ ДЕСНИЦЕЮ СВОЄЮ У НАЧАЛЬНИКА ТА СПАСИТЕЛЯ, ЩОБ ДАТИ ІЗРАЇЛЮ ПОКАЯННЯ ТА ПРОЩЕННЯ ГРІХІВ; СВІДКИ ЙОМУ У ЦЬОМУ МИ ТА ДУХ СВЯТИХ, ЯКОГО БОГ ДАВ ТОМУ, ХТО ПОВИНУЄТЬСЯ ЙОМУ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЯКА ЩИРІСТЬ, ПОВНОТА ТА ЯСНІСТЬ СПОВІДУВАННЯ! БОГ ТАК ВЛАШТУВАВ, ЩОБ РОЗІП’ЯТОМУ БУТИ СПАСИТЕЛЕМ НАШИМ ЧЕРЕЗ ЗАЛИШЕННЯ ГРІХІВ У ПОКАЯННЯ. СВІДКИ – АПОСТОЛИ ОЧЕВИДЦІ ТА ДУХ СВЯТИХ, ЯКИЙ ЯВНО ДІЯВ У НИХ ТА У ВСІХ ВІРУЮЧИХ. ТІ Ж СВІДКИ І ДО НАШИХ ДНІВ ПЕРЕБУВАЮТЬ У СИЛІ. ЩО СВ. АПОСТОЛИ ГОВОРЯТЬ, ЦЕ ТЕЖ, ЯК БИ МИ САМІ БАЧИЛИ ТА ЧУЛИ ТЕ СВОЇМИ ОЧИМА ТА ВУХАМИ.

 

І ДУХ БЛАГОДАТІ ДІЄ БЕЗПЕРЕРВНО У СВ. ЦЕРКВІ, У ЧУДОТВОРЕННЯХ, У ЗВЕРНЕННЯХ ГРІШНИКІВ ТА, ОСОБЛИВО, У ТИХ, ХТО СТАРАННО ПРАЦЮЄ ДЛЯ ГОСПОДА, В ЇХ ОСВЯЧЕННІ ТА ВИКОНАННІ ОЧЕВИДНИМИ БЛАГОДАТНИМИ ДАРАМИ. ОСТАННЄ НАДАЄ ВЕЛИКУ СИЛУ ПЕРШОМУ, І ОБОЄ РАЗОМ СИЛЬНІ УТВОРИТИ МІЦНЕ ПЕРЕКОНАННЯ В ІСТИНІ ХРИСТОВІЙ, У ВСІХ ДУШАХ ІСТИННОЛЮБНИХ. ВДЯЧНІСТЬ БОГУ ІСТИНИ, ЩО ІСТИНУ СВОЮ ТАК ЯВНО НАМ ПОКАЗАВ!

Вас може зацікавити

Свято-Димитрівська парафія села Білопіль Локачинського округу відзначила престольне свято

Редактор Головний

8 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний