25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 січня 2022 року – календар з повчанням

 

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Мц. Анисії (285-305). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Зотика пресвітера, сиріт годувальника (IV). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Макарія, митр. Московського (1563).

Ап. від 70-ти Тимона (I). Мч. Філетера Нікомідійського (311). Прп. Феодори Кесарійської (VIII). Прп. Феодори Константинопольської (X).

Мц. Марії (1946).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – Євр., 323 зач., X, 1-18. Мк., 51 зач., XI, 23-26. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЯКЩО НЕ ВІДПУСТИТЕ ІНШИМ ГРІХИ ПРОТИ ВАС, ТО І ОТЕЦЬ ВАШ НЕБЕСНИЙ НЕ ВІДПУСТИТЬ ВАМ ГРІХІВ ВАШИХ, СКАЗАВ ГОСПОДЬ. ХТО НЕ ВІДПУСКАЄ ІНШИМ? ПРАВЕДНИК АБО ТОЙ, ХТО ДУМАЄ, ЩО ВІН ПРАВЕДНИЙ. ТАКОМУ НІЧОГО НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ, ЯК СУДИТИ ТА ПРОМОВЛЯТИ ТІЛЬКИ ВИРОКИ І ВИМАГАТИ СТРАТИ ВИНУВАТИМ.

 

ХТО Ж ВІДЧУВАЄ СЕБЕ ГРІШНИМ, ТОМУ ЩО ДО ІНШИХ? НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ У НЬОГО ЯЗИК ОСУДИТИ ІНШОГО, КОЛИ СОВІСТЬ САМОГО НЕВПИННО ВИКРИВАЄ ТА НЕВПИННО ГРОЗИТЬ ПРАВЕДНИМ СУДОМ БОЖИМ. ОТОЖ, ЧИ НЕ ГРІШИТИ КРАЩЕ, АНІЖ ВДАВАТИ ПРАВЕДНИКА? НІ, ВСІЛЯКО РЕВНУЙ ЗА ПРАВЕДНІСТЮ; АЛЕ ПРИ ВСІЙ ТВОЇЙ ПРАВЕДНОСТІ УСВІДОМЛЮЙ, ЩО ТИ – РАБ НЕПОТРІБНИЙ, ТА УСВІДОМЛЮЙ ПОМИСЛОМ НЕРОЗДВОЄНИМ, ТОБТО НЕ ТАК, ЩО СПЕРЕДУ СТОЇТЬ ДУМКА ПРО СВОЮ НЕПОТРІБНІСТЬ, А ПОЗАДУ ХОВАЄТЬСЯ ПОЧУТТЯ ПРАВЕДНОСТІ, АЛЕ СВІДОМІСТЮ ТА ПОЧУТТЯМ ВІДЧУВАЙ СЕБЕ НЕПОТРІБНИМ.

 

КОЛИ ДІЙДЕШ ДО ЦЬОГО (А ДО ЦЬОГО ТРЕБА ДОХОДИТИ, БО ВОНО НЕ РАПТОМ ЗДОБУВАЄТЬСЯ) – ТОДІ, ЯК БИ НЕ ЗГРІШИВ ПРОТИ ТЕБЕ БРАТ ТВІЙ, ВИМАГАТИ НЕ БУДЕШ, ОСКІЛЬКИ СОВІТЬ БУДЕ КАЗАТИ: “А НЕ ТОГО ЩЕ ВАРТУЄШ, МАЛО ТОБІ ЦЬОГО”, – І ПРОСТИШ; А ПРОСТИВШИ, САМ УДОСТОЇШСЯ ПРОЩЕННЯ. ТАК ВСЕ ЖИТТЯ: ПРОЩЕННЯ ЗА ПРОЩЕННЯ, А НА СУДІ ЗА ЦЕ БУДЕ ТОБІ ВСЕПРОЩЕННЯ.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю про блудного сина

Редактор Головний

7 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Навіть якщо усі навколо нас чинитимуть зло, ми повинні удосконалюватися у добрі, – Предстоятель УПЦ

Редактор Головний