23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Календар

10 січня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників 20000, у Нікомідії в церкві спалених, та інших, які там само поза церквою постраждали: Гликерія пресвітера, ЗінонаФеофіла диякона, ДорофеяМардоніяМигдонія диякона, ІндисаГоргоніяПетра, Євфимія, мцц. Агафії Домни Феофіли та інших (302).

Ап. віж 70-ти Никанора (бл. 34). Прп. Ігнатія Ломського, Ярославського (1591). Прп. Корнилія Крипецького (1903).

Сщмчч. Никодима, єп. Белгородського та Аркадія диякона (1918). Сщмч. Олександра пресвітера (1920). Сщмчч. ФеоктистаЛеоніда, Миколая пресвітерів (1937). Сщмчч. Арефи та Олександра пресвітерів (1938). Прп. Смарагди Ніжинської (1945).

Євангельські Читання

Євр., 327 зач., XI, 8, 11-16. Мк., 53 зач., XII, 1-12. Мчч.: Рим., 96 зач. (від полу́), VIII, 3-9. Лк., 51 зач. (від полу́), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Славлю Тебя, Отче, Господи неба и земли, что Ты утаил сие от мудрых и разумных и открыл младенцам. Ей, Отче, ибо таково было Твое благоволение”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Ось суд над людською мудрістю та розумністю. І він очевидно виконується. Одкровення тепер перед очима у Божих писаннях, і розумники читають його, але не розуміють.

 

Дивуватися потрібно: написано просто, а їм все видається там не так, як написано; немов осліпило їх. Немовлята бачать та розуміють; а для них відкрите є прихованим. Такий порядок було угодно створити Отцю Небесному; отже, і нічого сперечатися. Якщо би зовсім було не відкритим, ну тоді розумники могли би ще заперечити; а то відкрито – приходить і бери, стань тільки немовлям.

 

“Як – я?… Ні за що!” Ну, як хочеш: і залишайся собі премудрим та розумним, нічого, однак же таким, що суттєво потрібного не розуміє та не поміщає у своїй голові, що блудить собі серед привидів та ілюзій, які породжені твоїм розумництвом та тримають тебе у повному осліпленні, через яке ти думає, що бачиш, а ти сліпий, тільки бачиш щось через густу імлу. а вона не вказує тобі справжньої дороги і не веде до цілі, а тільки тримає в колі самообману.

 

Визволи нас, Господи, від такого страшного стану!…

Вас може зацікавити

24 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний