30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Основи православ'я

Як від Різдва Христового отримувати сили для радості?

У документальному фільмі «Наш Блаженніший» Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав цікаву фразу: «Що таке мій смуток або печаль, якщо я знаю, що Христос зійшов з Неба, щоб мене на Небо возвести».

Це воістину всесвітня глибока думка! Часто нам, православним християнам, через багаторазові повторення простих речей в молитвах або в доктринальних істинах вони здаються настільки звичними, що на них не звертаєш уваги. Але на свої зневіру, смуток, тугу, печаль, увагу якраз звертаєш. І в ці важкі духовні і психологічні моменти забуваєш про ці прекрасні, прості і святі істини.

Але думається мені, що саме в ці моменти ми про них повинні найбільше згадувати!

Про що я сумую? Про що сумую? Господь і Бог і Спас наш Ісус Христос народився в світ, щоб особисто мене врятувати, щоб взяти мене за руку і повести до Царства Небесного. Перед цією правдою буття зникає моя зневіра. Вона перетворюється в комашку, в таргана, в мікроб, зменшується і зникає від Світла Сонця-Христа, Яке засяяло світові світло розуму.

Як я можу падати в смуток, якщо Своєю Пасхою, Своїм Воскресінням Господь урятував особисто мене від пекла, полону диявола і вічної смерті?! Якщо Своїм спокутним подвигом Він усиновив мене Богу і сказав, щоб я називав Його Отця своїм Отцем Небесним?!

Подивися в своє життя. Бог Сам веде тебе по життєвій дорозі. Твоє життя у Христі маленьким струмочком вливається в загальний океан порятунку Богом людства.

Подивися і возрадуйся! Співай же і тішся!
Господь рятує особисто тебе!

Христос народжується – славте!
Христос з Небес – зустрічайте!

Ієрей Андрій Чиженко

Вас може зацікавити

Що робити з нав’язливими думками про смерть

Редактор Головний

14 січня – день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської

Редактор Головний

Чому перед Трійцею ми святкуємо батьківську суботу, чи можна цього дня молитися за самогубць та нехрещенних у храмі?

Редактор Головний