30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Новини Публікації УПЦ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ ПРОСФОРИ

Віруючі зазвичай намагаються їсти просфору разом зі святою водою кожен день натще, якщо, звичайно, не планують в цей день причащатися.

Про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«Ця практика належить до області особистого благочестя та благоговіння людини. Крім того, і саме питання споживання просфори натще також не є абсолютно категоричним. Як ми сказали трохи вище, благочестива традиція передбачає споживання просфори разом зі святою водою натще, до куштування іншої їжі. Але якщо ми відмовляємося від вживання святині (а саме святинею є як свята вода, так і просфора) тільки з тієї причини, що ми вже щось з’їли, то чинимо неправильно», – пояснив отець Андрій.

Він нагадав, що споживання святої води, а значить, в принципі, і просфори, можливим є і не тільки натщесерце, адже «не те, що входить, оскверняє людину, а те, що виходить з неї» (Мк. 7:15).

«Якщо будемо чисто механічно вживати з ранку натще святу воду і просфору, але при цьому не будемо розуміти, для чого ми це робимо і навіщо це потрібно, користі від споживання святині не отримаємо. І навпаки, якщо ми з правильним внутрішнім настроєм приймемо в їжу просфору, навіть незважаючи на те, що вже в цей день щось з’їли, думаю, нічого поганого в цьому не буде. Але варто намагатися, щоб наше «розуміння» вседозволеності не профанувалося», – наголосив викладач КДА.

Вас може зацікавити

У Волинській духовній семінарії розпочались вступні іспити

Редактор Головний

Церковний хор Свято-Миколаївського храму м. Ківерці колядував у Святогорській Лаврі. ВІДЕО

Редактор Головний

4 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний