2.9 C
Lutsk
Вівторок, 10 Грудень, 2019
Волинська єпархія Новини Фото

Всенічна у древньому Покровському храмі обласного центру. ФОТО

6 липня 2019 року, напередодні свята Різдва Іоанна Предтечі, у Свято-Покровському храмі Луцька було звершено святкове вечірнє богослужіння.

Вечірню очолив завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), якому співслужили настоятель та клірики Свято-Покровського храму.

7 липня Православна Церква згадує народження великого святого, про якого Сам Господь сказав: “Між народженими від жінок не було більшого над Іоанна Хрестителя”(Мф.11:11). Євангеліст Лука розповідає, що народження Іоанна Предтечі супроводжувалось дивовижними подіями: явленням архангела батькові Пророка, Захарії, радість ще ненародженого Іоанна при зустрічі його матері з Пресвятою Дівою, Яка вже зачала Господа Іісуса Христа від Духа Святого, пророцтво Захарії про служіння Предтечі – всі ці чудеса згадувались сьогодні у богослужбових текстах.

Різдво Іоанна Предтечі – одне з великих свят, які за значимістю йдуть після 12-ти двунадесятих свят. У цей день віруючі згадують, як в родині іудейського священика Захарії і його дружини Єлизавети народився майбутній пророк, який передбачив пришестя Месії – Ісуса Христа, а потім охрестив його в водах річки Йордан.

Різдво Іоанна Предтечі – неперехідне свято. Воно постійно  відзначається 7 липня .

Іоанн Предтеча жив приблизно з 6-2 року до н. е. до 30 року н. е. По материнській лінії Іоанн був родичем Ісуса Христа і народився на шість місяців раніше за нього.

Він був останнім пророком серед безлічі праведників, які передбачали пришестя Месії, який звільнить народ Ізраїлю. Іоанна називають Предтечею і Хрестителем. Предтечею – тому що він прийшов перш Христа і проповідував народу Його пришестя. Хрестителем – тому що він хрестив Спасителя в Йордані.

Перш ніж почати свою проповідь, Іоанн багато років жив в пустелі – готувався до свого служіння постом і молитвою. Носив грубий одяг, харчувався одними медом і сараною. Коли йому виповнилося тридцять років, Бог звелів йому вийти з пустелі і проповідувати пришестя Христа.

Іоанн прийшов на річку Йордан, в якій іудеї традиційно здійснювали релігійні обмивання. Тут він став говорити народу про покаяння і хрещення на відпущення гріхів і хрестити людей в водах.

Народ вірив пророцтвам Іоанна Предтечі. І ось, одного разу до берегів річки прийшов сам Ісус Христос. Спаситель попросив Іоанна хрестити Його. Хрещенням Христа увінчалася проповідь Іоанна Предтечі. На нього чекала мученицька смерть.

Іоанну Хрестителю відтяли голову, і принесли її на блюді Іродіаді. На згадку про це встановлений церковне свято – Усікновення глави Іоанна Предтечі.

Джерело.

Вас може зацікавити

У день П’ятидесятниці єпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькій обителі. ФОТО

У древньому Свято-Покровському храмі Луцька відзначили престольне свято. ФОТО

Берегиня Одеси – Касперівська ікона Божої Матері. ВІДЕО