11.7 C
Lutsk
Субота, 1 Жовтень, 2022
Волинська єпархія Всі новини

У Волинській духовній семінарії молитовно розпочали новий 2021-2022 навчальний рік

«Не ви Мене покликали, але Я вас», – так сказав Спаситель своїм апостолам. Отож, кожного року промислом Божим, молоді люди, які відчули у собі поклик служити Богу і Православній Церкві у священному сані, вступають на навчання до духовних шкіл. Цього року на навчання до І курсу Волинської духовної семінарії поступили 14 юнаків.

Навчальний рік у Волинській духовній школі розпочався, звісно, із молитви. 1 вересня у семінарському храмі святих рівноапостольних Мефодія і Кирила була відслужена Божественна Літургія, яку, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, очолив ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський). Йому співслужили проректор з навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), проректор ВДС з виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич), секретар Педагогічної ради протоієрей Олександр Кондратюк та викладачі семінарії у священному сані.

Окрасою богослужіння став спів хору студентів ВДС під керівництвом Олександра Цюрика.

Після Літургії був відслужений Молебень перед початком навчання.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді, архімандрит Євменій (Михалевський) наголосив, що навчання у духовній семінарії є не веселим проведенням часу в колі однолітків, а величезною відповідальністю. Адже семінаристи готують себе до служіння Богу і Церкві у священному сані.

«Ви відчули у собі покликання до служіння Богу і Церкві. Отож, ви повинні щодня вдосконалювати себе, зростати у вірі та істині. Адже як ми можемо чогось навчити простий народ Божий, якщо не будемо самі жити згідно заповідей Божих і показувати іншим відповідний приклад», – наголосив отець Євменій.

Він також дав і кілька порад щодо того правильного духовного життя, яке є необхідним будь-якому православному християнину, і особливо – майбутньому душпастирю: «Візьміть собі посильне молитовне правило і виконуйте його. Також щодня читайте бодай одну главу з Євангелія та з Апостола».

Своєю чергою, абітурієнти розповідають, що цей свій вибір на початку свого дорослого життя зробили свідомо, отож намагатимуться, з Божою допомогою, пройти його до кінця та бути гідними свого покликання.

«Я хочу служити Богу і Церкві, тому і вирішив поступити на навчання до Волинської духовної семінарії. Хочу нести людям слово Боже», – зауважив Тарас Ярема з села Струмівка Луцького району.

«Мій батько – священник, але свій вибір я зробив свідомо. Я сам вирішив присвятити себе служінню Богу і Православній Церкві, і сподіваюся, що Господь допоможе мені у цьому», – розповів Роман Пилипчук з села Ярівка Луцького району.

Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

У день мучеників Маккавеїв учасники товариства прп. Ніколи Святоші роздавали святкові букети задля онкохворих діток

Редактор Головний

У цьому році Пасха у нас особлива: сили зла згустилися над нашою головою, але Своїм Воскресінням Христос переміг зло, – Предстоятель

Редактор Головний

28 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний