22 травня 2026 року, в день свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Бар, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському храмі Луцька.
Архіпастирю співслужили благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов, настоятель храму протоієрей Валентин Марчук, архімандрит Аліпій (Сапіга), архімандрит Паїсій (Хомич), клірики храму та єпархії, а також гості у священному сані.
Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.
За богослужінням Архіпастир відзначив настоятеля храму прот. Валентина Марчука з нагоди 25-річчя хіротонії орденом преподобного Іова Почаївського, матінку Олену Марчук – орденом святої праведної Анни, клірика храму священника Олександра Федчика – хрестом з прикрасами.
Богослужіння завершилось хресним ходом навколо собору та молитвою до святителя Миколая Чудотворця, після чого владика Нафанаїл звернувся зі словом проповіді та привітав вірян зі святом.
У відповідь настоятель храму протоієрей Валентин Марчук подякував Архіпастирю з візит.









































