30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Покровителі православних сімей: 8 липня Церква вшановує благовірних князів Петра і Февронії

8 липня Свята Православна Церква святкує пам’ять святих благовірних князя Петра, у чернецтві Давида, і княгині Февронії, в чернецтві Єфросинії, чудотворців, які своїми молитвами зводять небесне благословення на молодят.

З 2011 року в Україні цей день є офіційним святом і носить назву День любові, сім’ї та вірності.

Благовірний князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на Муромський престол в 1203 році. За кілька років до цього святий Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні князю було відкрито, що його може зцілити дочка бджоляра благочестива діва Февронія, селянка села Ласкавого в Рязанській землі.

Святий Петро послав у те село своїх людей.Коли князь побачив святу Февронію, то так полюбив її за благочестя, мудрість і доброту, що дав обітницю одружитися на ній після зцілення.

Свята Февронія зцілила князя і вийшла за нього заміж. Святе подружжя пронесли любов один до одного через всі випробування. Горді бояри не захотіли мати княгиню з простого звання і зажадали, щоб князь відпустив її. Святий Петро відмовився, і подружжя вигнали.

На човні вони відплили з рідного міста. Свята Февронія підтримувала і втішала святого Петра.Незабаром місто Муром спіткав гнів Божий, і народ зажадав, щоб князь повернувся разом зі святою Февронія.

Святе подружжя прославилися благочестям і милосердям. Померли вони в один день і час 25 червня 1228 року, взявши перед цим чернечий постриг з іменами Давид і Єфросинія. Тіла святих були покладені в одній домовині.

«Святі Петро і Февронія дали всьому Православному світові приклад ідеальної християнської сім’ї. За це вони удостоєні церковного шанування, саме тому їх життя ось уже більше восьми століть є прикладом належного ставлення подружжя до церковного шлюбу і один до одного».

Вас може зацікавити

“Що є найважливішим для людини”: Відбувся Волинський молодіжній кінофорум 2021

Редактор Головний

Святитель Ігнатій (Брянчанінов). Про читання Євангелія

Редактор Головний

ЧОМУ НА ТРІЙЦЮ ЧИТАЮТЬСЯ УКЛІННІ МОЛИТВИ?

Редактор Головний