Понеділок, 30 Січень, 2023
Всі новини Публікації

Святі Петро та Февронія – покровителі православних сімей

День пам’яті святих, які є зразком християнського шлюбу, вважається також днем православної сім’ї, повідомляє СПЖ.

8 липня Свята Православна Церква святкує пам’ять святих благовірних князя Петра, у чернецтві Давида, і княгині Февронії, в чернецтві Єфросинії, Муромських чудотворців, які своїми молитвами зводять небесне благословення на молодят. З 2011 року в Україні цей день є офіційним святом і носить назву День любові, сім’ї та вірності.

Благовірний князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на Муромський престол в 1203 році. За кілька років до цього святий Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні князю було відкрито, що його може зцілити дочка бджоляра благочестива діва Февронія, селянка села Ласкавого в Рязанській землі. Святий Петро послав у те село своїх людей.

Коли князь побачив святу Февронію, то так полюбив її за благочестя, мудрість і доброту, що дав обітницю одружитися на ній після зцілення. Свята Февронія зцілила князя і вийшла за нього заміж. Святе подружжя пронесли любов один до одного через всі випробування. Горді бояри не захотіли мати княгиню з простого звання і зажадали, щоб князь відпустив її. Святий Петро відмовився, і подружжя вигнали.

На човні вони відплили з рідного міста. Свята Февронія підтримувала і втішала святого Петра.

Незабаром місто Муром спіткав гнів Божий, і народ зажадав, щоб князь повернувся разом зі святою Февронія.

Святе подружжя прославилися благочестям і милосердям. Померли вони в один день і час 25 червня 1228 року, взявши перед цим чернечий постриг з іменами Давид і Єфросинія. Тіла святих були покладені в одній домовині.

«Святі Петро і Февронія дали всьому Православному світові приклад ідеальної християнської сім’ї. За це вони удостоєні церковного шанування, саме тому їх життя ось уже більше восьми століть є прикладом належного ставлення подружжя до церковного шлюбу і один до одного».

Вас може зацікавити

8 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Що можна і що не можна під час Успенського посту?

Редактор Головний

Проповідь у день Преображення Господнього

Редактор Головний