18.9 C
Lutsk
Субота, 26 Вересень, 2020
Волинська єпархія Новини

Священники єпархії взяли участь у презентації старовинних факсимільних видань в Луцьку

У вівторок, 10 березня 2020р., у приміщенні музею Волинської ікони, що у Луцьку, відбулася презентація середньовічних рукописних факсимільних видань, оригінали яких на сьогодні знаходяться за кордоном.

Участь у заході взяли священнослужителі Волинської єпархії УПЦ: прес-секретар – прот. Віктор Аніпко, архім. Онуфрій Куц (настоятель храму св. Параскеви с. Ратнів) та прот. Валентин Марчук – голова просвітницького відділу єпархії.

Ще у 2009 році видавництво «Горобець» започаткувало проект «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Він покликаний за допомогою видань факсимільного типу зробити середньовічні рукописні пам’ятки, які знаходяться поза межами України, доступними для науковців і всіх, хто цікавиться історією, культурою та мовою нашої держави.

Засновники проєкту видали вже шість таких факсимільних копій:

  1. Луцьке Євангеліє XIV ст.(оригінал у Москві, Росія)
  2. Луцький Псалтир 1384 р.(оригінал у Флоренції, Італія)
  3. Холмське Євангеліє XIII ст.(оригінал у Москві, Росія)
  4. Лавришівське Євангеліє XIV ст.,(оригінал у Кракові, Польща). Один з найбагатше ілюстрованих рукописів княжої доби. У євангельських читаннях, вміщено ілюстрації з біблійними сюжетами і постатями.
  5. Реймське Євангеліє. Конволют XI ст., XIV ст. (оригінал у Реймсі, Франція)
  6. Віденський Октоїх XIII ст.(оригінал у Відні, Австрія)

Мета проєкту “Повертаємо в Україну культурну спадщину”  – повернути у вигляді факсимільних копій давні українські рукописні книги, які створені на теренах Русі-України та волею долі розпорошені по Світу. У кожного рукопису був свій шлях: деякі були даровані як благословіння на шлюб, якісь забирали з собою завойовники, інші ж ставали коштовними дарунками.

Автори проєкту прагнуть повернути в країну культурну спадщину, нехай навіть у вигляді факсимільних видань.

Організатори заходу вірять, що виданнями, які презентували у музею Волинської ікони у Луцьку, будуть зацікавлені як професійні історики, студенти універсітетів, та духовних учбових закладів, так й усі, хто цікавиться українським середньовіччям, історією тексту Святого Письма, церковних книг на Україні, культурою та мовою своєї Батьківщини…

Вас може зацікавити

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Редактор Головний

Учасники товариства імені прп. Ніколи Святоші роздали освячену вербу задля онкохворих діток

Редактор Головний

Православна громада села Струмівка відзначила престольне свято. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний