0.6 C
Lutsk
Середа, 30 Листопад, 2022
Волинська єпархія Новини

Священники єпархії взяли участь у презентації старовинних факсимільних видань в Луцьку

У вівторок, 10 березня 2020р., у приміщенні музею Волинської ікони, що у Луцьку, відбулася презентація середньовічних рукописних факсимільних видань, оригінали яких на сьогодні знаходяться за кордоном.

Участь у заході взяли священнослужителі Волинської єпархії УПЦ: прес-секретар – прот. Віктор Аніпко, архім. Онуфрій Куц (настоятель храму св. Параскеви с. Ратнів) та прот. Валентин Марчук – голова просвітницького відділу єпархії.

Ще у 2009 році видавництво «Горобець» започаткувало проект «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Він покликаний за допомогою видань факсимільного типу зробити середньовічні рукописні пам’ятки, які знаходяться поза межами України, доступними для науковців і всіх, хто цікавиться історією, культурою та мовою нашої держави.

Засновники проєкту видали вже шість таких факсимільних копій:

  1. Луцьке Євангеліє XIV ст.(оригінал у Москві, Росія)
  2. Луцький Псалтир 1384 р.(оригінал у Флоренції, Італія)
  3. Холмське Євангеліє XIII ст.(оригінал у Москві, Росія)
  4. Лавришівське Євангеліє XIV ст.,(оригінал у Кракові, Польща). Один з найбагатше ілюстрованих рукописів княжої доби. У євангельських читаннях, вміщено ілюстрації з біблійними сюжетами і постатями.
  5. Реймське Євангеліє. Конволют XI ст., XIV ст. (оригінал у Реймсі, Франція)
  6. Віденський Октоїх XIII ст.(оригінал у Відні, Австрія)

Мета проєкту “Повертаємо в Україну культурну спадщину”  – повернути у вигляді факсимільних копій давні українські рукописні книги, які створені на теренах Русі-України та волею долі розпорошені по Світу. У кожного рукопису був свій шлях: деякі були даровані як благословіння на шлюб, якісь забирали з собою завойовники, інші ж ставали коштовними дарунками.

Автори проєкту прагнуть повернути в країну культурну спадщину, нехай навіть у вигляді факсимільних видань.

Організатори заходу вірять, що виданнями, які презентували у музею Волинської ікони у Луцьку, будуть зацікавлені як професійні історики, студенти універсітетів, та духовних учбових закладів, так й усі, хто цікавиться українським середньовіччям, історією тексту Святого Письма, церковних книг на Україні, культурою та мовою своєї Батьківщини…

Вас може зацікавити

Волинська єпархія УПЦ запрошує на 5-ий фестиваль талановитих людей з особливими потребами

Редактор Головний

У Неділю перед Богоявленням єпископ Афанасій очолив Божественну літургію у кафедральному соборі

Редактор Головний

У день свята Богоявлення архієпископ Нафанаїл звершив урочисту Літургію у кафедральному соборі Луцька. ФОТО

Редактор Головний