-0.6 C
Lutsk
Понеділок, 28 Листопад, 2022
Волинська єпархія Всі новини

Стараннями Свято-Катеринівської громади с. Великий Омеляник постраждалі від війни жителі Сумщини отримали 7 тонн допомоги

З перших днів російського вторгнення на Україну Свято-Катеринівська громада села Великий Омеляник розпочала посилену молитву за мир та перемогу нашої Батьківщини. Віряни села чи не відразу організували збір гуманітарної допомоги для українських військових, внутрішніх переселенців та потребуючих волинян.

«При нашому храмі прихожани постійно читали Псалтир, але з початком війни їх кількість особливо збільшилася. Адже усі бажають нашій державі перемоги та мирного неба», – каже настоятель храму протоієрей Володимир Гринюк та пригадує, що першу допомогу з продуктів та предметів першої необхідності люди зібрали усього за кілька днів. Її тоді відправили до пункту прийому допомоги, що діє в Луцьку у стінах драмтеатру.

«Усі допомоги, які були зібрані пізніше, – продовжує священник далі, – ми вже відвозили до Волонтерського центру, який організували при храмі Волинської ікони Божої Матері, що на вулиці Львівській обласного центру. Так нам було зручніше, адже не потрібно було шукати, куди відвезти і кому, зате були точно впевнені, що допомогу передадуть для тих, хто дійсно її потребує».

Розповідає отець Володимир і про те, що познайомившись одного разу із поляком, який проживає в Луцьку, дізнався, що у Польщі, поряд із кордоном, на складі лежала зібрана для українців допомога, яку, на жаль, не було кому перевезти сюди. Тож, не думаючи ні хвилини, зібравши документи, священник вирушив у дорогу. Так розпочалися поїздки батюшки за кордон за ще більшою допомогою для українських військових та переселенців.

З однієї такої поїздки і привезли більше 5 тонн допомоги, яку передали на Сумщину.

«Усі ці речі (засоби гігієни, одяг), а також продукти зібрала одна польська фірма. З їх дозволу ми розподілили весь вантаж за потребами між нашими військовими, людьми, що потерпіли від війни на Сумщині, а також виокремили речі для Товариства сліпих і слабозорих та інвалідів ДЦП на Волині», – ділиться настоятель Свято-Катеринівської парафії села Великий Омеляник.

Щодо допомоги на Сумщину, наголошує він, то відвозили її не особисто. На Волинь приїхав тамтешній православний священник отець Олексій Бекетов, який і збирав допомогу для своїх краян. Тож речима з Польщі, а також одягом і та іншими предметами, які ще зібрала православна громада Великого Омеляника, завантажили не лише автівку о. Олексія, а й лафету, призначену для перевезення великих вантажів. «Жодна машина, навіть бус стільки би взяти не змога, але, на щастя, з Божої допомогою, на Сумщину вдалося передати понад 7 тонн допомоги», – підкреслює отець Володимир Гринюк.

Наразі Свято-Катеринівська громада продовжує, не покладаючи рук, волонтерити на потреби наших захисників та усіх тих, хто постраждав від війни з російськими окупантами. А їх священник і знову поїхав у далеку дорогу до Німеччини, щоб привезти те, чого не можна зібрати тут, в Україні.

Тож віримо і молимося, що спільними зусиллями та Божим благословінням зовсім скоро Україна переможе та над нашою державою запанує мир.

Любов МАКСИМЧУК

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 20-ї після П’ятидесятниці Архіпастир звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі 9-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Чим поминальні суботи відрізняються від звичайних поминань?

Редактор Головний