3 C
Lutsk
Вівторок, 28 Січень, 2020
Відео Волинська єпархія Документи Загальноцерковні Інтерв’ю Календар Новини Основи православ'я Проповіді Публікації Творіння святих отців УПЦ Фото

Собор Сербської Церкви не визнав ПЦУ

Собор Сербської Православної Церкви офіційно заявив про невизнання «структури на чолі з громадянами Денисенко і Думенко» та засудив дії Константинополя щодо одноосібного втручання в церковні справи в Україні.

За підсумками засідання Архієрейського Собору Сербської Православної Церкви, який проходив з 9 по 18 травня 2019 року в монастирі Жича та місті Белград, на офіційному сайті spc.rs 18 травня було опубліковано прес-реліз.

Ієрархи на чолі з Предстоятелем Патріархом Сербським Іринеєм зокрема дали оцінку українському церковному питанню, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Найбільша проблема Православної Церкви сьогодні — це церковний розкол в Україні та невдала спроба Константинопольського Патріархату вирішити проблему “на коліні”, односторонньо, без діалогу з канонічною Церквою в Україні і з Руською Православною Церквою, і в цілому без загальноправославних консультацій», – йдеться в заяві.

Члени Архієрейського собору підтвердили свою позицію: «наша Церква не визнає новостворену структуру в Україні, на чолі з громадянами Денисенко і Думенко».

Натомість ієрархи наголосили, що підтримують канонічну Українську Православну Церкву, на чолі з Її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Вас може зацікавити

1 грудня 2019 року – календар з повчанням

“Абетка православного посту” архімандрита Рафаїла (Кареліна)

9 вересня 2019 року – календар з повчанням