7.8 C
Lutsk
Вівторок, 2 Березень, 2021
Відео УПЦ

«Слово Предстоятеля»: Про Божі заповіді як прояв любові до нас та згубний вплив гріха. ВІДЕО

31 жовтня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сімдесят дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про те, який вплив на людину мають любов та гріх.

На переконання Його Блаженства, саме в любові блаженство, радість і мир, заради яких Бог створив людину. Та щоб бути причасниками Божої любові, треба жити за Його заповідями, що є проявом любові до нас.

“Божі заповіді різні, але всі вони є заповідями любові. Молитва є любов до Бога, яка розмовляє з Богом. Піст – це любов, яка нормалізує людське життя – і фізичне, і духовне. Добрі справи – це любов, яка приносить себе в жертву ближньому. …Покаяння – це любов, яка піднімає людину з духовного болота і вводить в область святості і чистоти. Інші чесноти: смирення, терпіння, повага – це також є форми Божественної любові”, – пояснив Архіпастир.

Блаженніший владика провів паралель між тим, як впливає на людину гріх, та як впливає любов. “Гріх обкрадає людину, робить людину нещасною. Любов робить людину красивою, світлою, ангелоподібною, а гріх робить людину потворною, холодною і демоноподібною”, – сказав він.

Блаженніший Митрополит Онуфрій навів повчальну історію про те, як гріх перетворив людину з ангелоподібної на демоноподібну.

За його словами, один художник захотів написати ангела, йому порадили піти до храму, де трудиться юнак, подібний до ангела. Художник дійсно знайшов такого юнака і зобразив на своїй картині. Минуло багато часу. Художник захотів намалювати демона. Йому порадили піти в тюрму, де є такий чоловік – обличчям наче демон. Художник знайшов його та змалював. А потім вони розговорилися й упізнали один одного.

“Виявилося, що той засуджений, з якого писався демон, є той самий юнак, з якого колись художник написав ангела. Він <…> зійшовся з недобрими друзями і почав пити, гуляти, красти, інші тяжкі гріхи звершувати. За це його кинули до темниці. Його образ перетворився на демоноподібний. Отак, дорогі брати і сестри, гріх змінює образ людини”, – завершив оповідь Предстоятель.

Насамкінець Митрополит Онуфрій побажав тим, хто живуть за заповідями, Божої допомоги на цьому шляху, а тим, хто ще не почав так жити або робить це недбайливо, взяти себе в руки. “Тоді ми матимемо світлий образ, і ті почуття блаженства, щастя і миру, яких прагнуть всі люди, будуть надбанням нашої душі. Живімо за Євангелієм, і Бог буде з нами!”, – підсумував він.

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 29-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі. ФОТО

Редактор Головний

Предстоятель: Треба не тільки вірити в думках, але — жити за вірою. ВІДЕО

Редактор Головний

Зло засідає в душі так, як популярна пісня в голові. Але треба жити за Божими Законами, тоді Богородиця радо допомагатиме нам

Редактор Головний