13.3 C
Lutsk
Середа, 30 Вересень, 2020
Публікації

Слабкішою стає віра твоя, якщо уникаєш Божественної літургії

Піди в храм Божий, щоб примножити свою віру.

Щось сталося? Зламався твій комп’ютер і хочеш дещо поміняти? Проси Христа про це. У тебе проблеми з математикою в школі? Проси Христа про це. Піди на Літургію і проси що хочеш. Твоя мати буде просити в своїх молитвах одне, твій батько – інше. Кажеш, він не ходить до церкви? Що тут додати: бажаємо, щоб діти стали краще, але не ходимо навіть ми, дорослі. Що ж скажеш своєму чаду, адже ти сам не ходиш?

Сьогоднішнє прохання: не роби іншому зауважень. Припини це, зупинись. Ти не будеш засуджувати маму, а вона в свою чергу тебе. Кожен нехай займеться самим собою. Твої мати і батько будуть зайняті своєю особистою святістю. Вони тебе, звичайно ж, завжди будуть любити і поважати. І ти роби так само. Люблячи свого Господа, старайся наблизитися до нього. Христос не десь там невидимий, Він всюди, але в храмі ти можеш скуштувати Його тіла і крові.

Я тебе прошу ходити до церкви щонеділі. Коли зможеш, тоді й приходь. Можеш на сім ранку? Приходь на сім. Можеш прийти пізніше? Приходь пізніше. Чим раніше прийдеш, тим краще: твоя душа зможе більше насолодитися любов’ю Христа. Твоє серце стане більш м’яким і мирним. У твоїй душі розтане лід, який робить тебе черствим по відношенню до інших. Холодніє і віра твоя, якщо уникаєш Божественної Літургії. Піди в храм Божий, щоб помножити свою віру. Було б добре, щоб ти одного разу мені подзвонив і сказав: «був у храмі сьогодні, і відчув присутність Христа, я подзвонив тебе порадувати. Зрозумів, що Христос наш – це мій особистий Бог, якого люблю і відчуваю Його присутність». Якщо ти мені таке скажеш, Я буду безмежно щасливий.

Господь благословляє весь світ. Святий Паїсій каже , що «Бог однією рукою благословляє весь світ. Коли ж побачить смиренну людину, то її благословляє двома руками». Бажаю і я, щоб Господь всіх, хто ходить в храм, благословляв двома руками. Бажаю, щоб і тебе Він бачив, твоє відвідування. І всякий раз, коли приходиш в храм, Господь задовольнить щире благе бажання твого серця. І все, що добре, Він тобі пошле.

Один мій знайомий хоче купити мотоцикл, але боїться. Не переживай! Господь і тобі дасть рішення. Якщо це буде для користі твоєї душі і твого добра, Христос все влаштує. І не йдеться про те, що ти його десь стукнеш по дорозі або ж розіб’єшся. Піди до церкви і попроси про це, у церкві, не вдома. Після молитви ти відчуєш Христову відповідь. Якщо ти відчуєш Спасителя глибоко в своїй душі, то нехай навіть на дві хвилинки, але забудеш про свою покупку. Вийдеш з храму, потім вже згадаєш. Скажеш собі: «все-таки Церква таїть в собі щось більше, ніж мотоцикли, весілля, гроші, їжу, будинки та ін. Всюдисущий Христос!»

Піди в храм, щоб відчути присутність Господа! Бажаю, щоб Він тобі дарував всі земні і неземні блага, вклав в твоє серце з цього моменту Свій рай, щоб на цій землі ти прожив свій маленький рай, передбачив Царство Боже тут. І було б добре у вічному, блаженному житті нам бути разом, з тобою, тим, хто любить Церкву і подвизается своїми маленькими зусиллями.

І просвітимося, як сонце, оскільки на нашому обличчі буде відображатися світлість обличчя Христового.

З книги О. Андрія (Конаноса) «Любов назавжди»

Переклад з Новогрецького Сергія Рудька

Джерело

Вас може зацікавити

Навіщо Бог допускає дияволу нас спокушати

Редактор Головний

Передсмертний заповіт віруючого батька невіруючому синові, після якого той прийшов до храму

Редактор Головний

Архім. Андрій (Конанос): Перебуваючи в церкві, ми так і не навчилися стукати в двері до Христа

Редактор Головний